ULUSLARARASI Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma kategorisinde 4 ödül kazanan ‘Sarmaşık’ filmindeki rolüyle ‘En iyi erkek oyuncu’ seçilen Nadir Sarıbacak, çok keyifli olduklarını söyledi.

Nadir Sarıbacak, ‘Sarmaşık’ filminin hem yapım, hem yönetmen, hem senaryo, hem de en iyi erkek oyuncu ödülü kazandığını belirterek, “Vallahi çok keyifliyiz. Böyle bir filmde yer aldığım için çok mutluyum” dedi. Ödülünü alırken bir bölümü canlı yayında kesilen konuşmasını da değerlendiren Sarıbacak, “Ben sahnede filmden de etkilenerek böyle bir konuşma yaptım. ‘Bizi dertlerimizden ancak muhabbet kurtaracak. Dertleşmek. Ya bir duble rakı, ya da bir demlik çay içersek, dertleşirsek, ancak böyle bütün problemleri halledeceğiz’ dedim” diye konuştu.

Sarıbacak’ın canlı yayında bir kısmı kesilen sahnedeki konuşması şöyle:

“Hasbihal etmek istiyorum. Memleketle ilgili dertlerim var. Bu filmden de hareketle, çok güzel arkadaşlarım var benim. Farklı dilden, dinden, ırktan, meşrepten, mezhepten ve hepsini aşk derecesinde seviyorum. Ve bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Belki bir duble rakı ya da bir demlik çay. Muhabbet kurtaracak bizi. Çünkü vücudun organları gibiyiz. Kulak ağza, el ayağa muhalif olamayacağına göre, kesildiği zaman bütün vücut acıyacağına göre. Bir kader bağlılığımız var memlekette. Bütün kardeşlerimi seviyorum.”