Osmanlıspor maçında alınacak 1 puan ile gelecek şampiyonluktan, takımın durumuna, transfer politikalarından, Mario Gomez’e ve yönetimsel çalışmalara kadar bir çok konuda açıklamalar yapan Başkan Orman, kazanılacak olan şampiyonlukta herkesin payı olduğunu söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman takımda kalıp kalmayacağı merakla beklenen Mario Gomez için ”Gomez ile ilgili çok haber çıkıyor ama inanın daha kendisiyle konuşmadım. Sadece şunu söyleyebilirim; burası Beşiktaş ve Beşiktaş gideni değil, buradan giden Beşiktaş’ı özler.Biz sezon başında Alman Milli Takımı’nın santraforunu almadık Alman Milli Takımı’na santrafor verdik” ifadelerini kullandı.

Neredeyse haftalardır doğru düzgün uyumadığını söyleyerek sohbete başlayan Fikret Orman ”Belki de aylardır doğru düzgün uyumuyorum. Her gün sabahın köründe kalkıp stada gittim .Bu stadı bir an evvel bitirelim, bu sezon açalım diye uğraştım. Stadın bitmesi, açılış için yaptığımız olağan üstü hazırlıklar ve yoğun çalışmalar, maçların stresi derken uykuyu unuttuk. Çoğu zaman 3.5- 4 saatlik uykuyla dolaştım. Ama geldiğimiz noktada görüyoruz ki hepsine değdi. Pazar akşamı da inşallah şampiyonluğumuzu ilan etmeyi ümit ediyorum. İşte o zaman en güzel uykumu o gece çekeceğim” dedi.

”Başarıda herkesin payı var”

Pazar akşamı için şampiyonluğa olan inancını sürekli dile getiren Fikret Orman yine de maç oynanmadan şampiyonuz demeyeceklerini söylerken bu başarını 4 yıllık bir çalışmanın sonucu olduğunu ifade etti ve ”Eğer bir aksilik olmazsa Pazar akşamı Allah yüzümüzü güldürür diye düşünüyorum. Yine de maç oynanmadığı için şampiyonuz demiyorum. Şampiyonluğumuzu ilan ettiğimizde herkes şunu bilsin ki bu dört yıllık bir çalışmanın sonucudur. Biz bu takımı kurmak için dört yıldır çabalıyoruz. En büyük pay tabi ki oyuncuların ve teknik direktörümüzün ama herkesin bunda mutlaka payı var. Çünkü herkes işini doğru yaptı. Ben iyi başkansam işimi doğru yaptığım için iyi başkanım. Futbolcular iyi futbolcuysa işlerini iyi yaptıkları için iyi futbolcular, teknik direktörümüz iyiyse işini iyi yaptığı için iyi teknik direktördür .Futbolcularımızın hepsi pırlanta gibi çocuklar. Çok karakterli, çok ahlaklı, çok düzgün çocuklar. Hangisini diğerinden ayırabilirim ki. Feda döneminden buralara geldik. O zaman Olcay’ı Oğuzhan’ı aldıran Samet Aybaba’nın, Atiba’yı aldıran Biliç’in bile katkısı var. Şu anki teknik direktörümüz Şenol Güneş’in inanılmaz bir katkısı var bu başarıda” dedi