Eskişehir’de ‘150 bebekle 150 kadın öyküsü’ konulu sergi açan Arzu Özer, İstanbul’da Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın da bulutların üzerinde, melek kanatlı bez bebeğini yaptı. Özer, 11 Mart’ta birinci ölüm yıldönümü olan Berkin’in bezden yaptığı bebeğini ailesine göndereceklerini söyledi

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, (DHA)- Doll Art (Bebek Sanatı) alanında eserler üreten Arzu Özer, Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı bez bebekleriyle Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Espark Alışveriş Merkezi yanındaki Atila Özer Karikatürlü Ev’de sergi açtı. Özer’in 150 bebekle 150 kadının öyküsünü anlattığı sergi ilgi gördü. Tamamı el yapımı ve geri dönüşüm malzemelerinden üretilmiş bebeklerin olduğu sergide 16 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’daki Gezi Parkı protestoları sırasında atılan gaz kapsülünün başına isabet etmesiyle komaya giren ve 11 Mart 2014 tarihinde 15 yaşındayken ölen Berkin Elvan’ın da bezden yapılmış bebeği de yer aldı.

UÇURTMASINDA MARTILAR VAR
Dünya Kadılar Günü’ne özel olarak tasarladığı bebeklerle sergi açan ve Berkin Elvan’ı da bulutların üzerinde, melek kanatlı ve uçurtmasında martılar olan bez bebeğini yapan Arzu Özer şöyle konuştu:
“Bu sergide 150 tane gözlemlediğim kadının hikayelerini bebek formunda anlatmaya çalıştım. Dünya kadınlar gününe özel bir sergi. Tepebaşı Belediyesi’nin desteği açılan sergi 15 Mart’a kadar izleyicilere açık tutulacak. Kadınların yanı sıra, Berkin Elvan’ı da yapmak istedim. Çünkü Berkin Elvan’ın birinci ölüm yıldönümü yaklaşmıştı ve biz Berkin Elvan’ları unutmadık, unutmayacağız da. Onu da bebek formunda yaptım. Tepebaşı Belediyesi de bunu ailesine gönderecek. Berkin melek kanatlı, bulutların üzerinde. Uçurtmasında da martılar var. Berkin’in ölümü çok büyük acı. Ailenin acısını paylaşıyoruz.”
AİLESİNE HEDİYE EDİLECEK
Serginin açılışına katılan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Ahmet Ataç, Berkin Elvan’ın bezden yapılan bebeği İstanbul’daki ailesine göndereceklerini söyledi. Ataç, “Bunu Berkin’in ailesine hediye edeceğiz. Buradan tekrar onlara sabırlar diliyoruz. Belki biraz acılarını tazeleyecek ama evlerinde böyle bir şeyin bulunması Berkin adına anlamı çok büyüktür” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI