Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 38. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan  Bakan Lütfi Elvan, karayolu taşımacılığının 77 milyonu ilgilendiren bir sektör olduğunu ve diğer sektörlerle etkileşim içinde olduğunu vurguladı.

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye’nin alternatif yolları bulunduğunu belirterek, “Diğer ülkeler bizim sahip olduğumuz alternatiflere sahip değiler. O zaman biz güçlüyüz. Bu yüzden müzakere masasında dik durmamız gerekiyor. Haklarımızı savunmamız gerekiyor” dedi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 38. Olağan Genel Kurulu bugün İstanbul’da yapıldı. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekilleri ile sektör paydaşları katıldı. Genel Kurul’da konuşan Bakan Lütfi Elvan, karayolu taşımacılığının 77 milyonu ilgilendiren bir sektör olduğunu ve diğer sektörlerle etkileşim içinde olduğunu vurguladı. Taşımacılıkta Türkiye’nin alternatif güzergahlara sahip olması gerektiğine işaret eden Elvan, “Bir tarafta İran, Irak ve doğuya açılan kapılarımız var. Diğer tarafta batıya açılan kapılarımız var. Türkiye öyle bir konumda ki, Türkiye’nin alternatifleri var. Avrupa’ya çıkarken alternatifiniz var. Avrupa’ya girerken de alternatifiniz var. Doğu içinde alternatifiniz de var. İran’da sıkıntı çektiğiniz anda Gürcistan tarafından alternatifiniz var. Bizim bunları hazır hale getirmemiz gerekiyor. Diğer ülkeler bizim sahip olduğumuz alternatiflere sahip değiler. O zaman biz güçlüyüz. Bu yüzden müzakere masasında dik durmamız gerekiyor. Haklarımızı savunmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI