Sevgili okurlar,
Geçen yıl Kasım ayından beri bu köşeden sizlerle birlikte olduk. Doğrusu başlarken, sadece dış politikaya ilişkin konularda yazmayı düşünmüştüm.

 

Genellikle de bunu yapmakla birlikte, vicdan bu; iç politikaya da atladım mecburen. Sizlerle birlikte kimi zaman hiddetlendik kimi zaman güldük buradan. Ama çoğunlukla da terörist saldırılar karşısında ağladık, terörü tüm yürekten lanetledik. İnsan hakları ve basın hürriyetinin evrensel kavramlar olduğunu haykırdık buradan.

Kadınlarımızın ve çocuklarımızın öldürülmesini, kirletilmesini hiçbir zaman kabul etmeyeceğimizi de ifade ettik. Laik ve Atatürkçü çizgimizden ödün vermedik.

Sürdürülmekte olan dış politikamızın doğru olmadığını iktidara anlatmaya çalıştık durduk!
Kolay değil bu köşede her gün yazmak. Sabahları biraz erken kalkılacak ve gündem tesbit edilmeye çalışılacak, ardından seçilen o günkü konuya ilişkin biraz araştırma yapılacak ki oluşturulan makalede yanlış bilgi olmasın. Zaten amaçlarımdan birisini de okura bir meseleyi aktarırken yer, tarih ve sayısal bilgileri doğru olarak vermek oluşturmuştur.

Diğer taraftan, sizleri sıkmamak adına birkaç tane hafif komik senaryo denemesinde de bulundum; ama belirli bir mesajı aktarma fırsatını kaçırmadan.

Toplumun aydın bir bireyi olarak dahi günlük köşe yazarlığına geçişim zor oldu. Ama her zaman gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sn. Orhan Uğuroğlu’nun yakın desteğine ve öğretilerine sığınma fırsatı bulabildim. Bu yüzden kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca gazetemiz İmtiyaz Sahibi Sn. Abdi Pehlivan’a ve Sonsöz ailesinin tüm fertlerine de yakın ve nazik davranışları ve her şeyden önce bana gösterdikleri üstün sabır için teşekkürlerimi iletiyorum.

Anlayacağınız okurlar, bu köşeden sizlere son seslenişim. Kim bilir? Belki bir başka yer ve zamanda yine bir araya gelebiliriz. O zamana değin hepinize daha mutlu ve refah içinde bir Türkiye’de yaşamanız dileğimi lütfen kabul ediniz.
Şimdi toparlanmalı usulca…