Ankara’ya otel yatırımı için sakın geç kalmayın

Ankara’da turizm dev tema alanı Anka Park ile canlanacak. Avrupa’da ve Türkiye’de eğlencenin en büyüğü en çeşitlisi, en vazgeçilmezi Anka Park inşaatı çok büyük hızla yürütülüyor.

Ankara Türkiye’nin ilk eğlence turizminin başkenti olacak.
Olacak ama ben şimdiden Turizm yatırımcılarını, otel yatırımcılarını uyarıyorum.
Ankara’nın otel kapasitesi doluluk oranı açısından % 85-90’lar seviyesindedir.
Dünyanın en büyük tema parklarından biri olan Anka Park inşaatı tamamlandığında 100 bin metrekare kapalı alan, bir milyon 100 bin metrekare açık alan olmak üzere toplamda Bir Milyon 200 bin metrekare alanı ile eğlence sektörünün merkezi olacak.
İnşaatı hızla devam eden ANKA Park girişindeki tarihimizin en görkemli mimari örnekleri ile ziyaretçileri karşılayacak
Parkta 1.217 adet küçüklü büyüklü oyuncak yer alacak. Dünyanın en ünlü Tema Parklarında 3-4 adet Roller Coaster bulunurken, ANKA Park’ta tam 14 adet roller Coaster bulunacak
Universal Stüdyo Sinema Sistemi ile ziyaretçiler keyifli vakit geçirecekler.
Dünyanın en çeşitli ve en gerçekçi dinozorları ANKA Park’ta yer alacak. Aynı zamanda 70 metrelik dev dinozorla ANKA Park olarak Guinness Rekorlar Kitabına girecek.
ANKA Parkın içerisinde yaklaşık 5 km’lik hat üzerinde Tema Park’ın tamamında dolaşacak hem ulaşım hem gezinti amaçlı nostaljik kara tren, ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 km uzunluğunda monoray bulunacak. Alana metro toplu taşıma aracını kullanarak gelecek olan ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak için ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi içerisinde hem ulaşım hem de gezinti amaçlı 8 km uzunluğunda teleferik ulaşım hattı yer alacak.
Ayrıca Ankara’nın önemli simgelerinden olan Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi  tarafından yenileniyor. Yakın bir zamanda hizmete sunulacak olan Hayvanat Bahçesi ANKA Parka ilave olarak 930.000 metrekarelik alanda; bünyesinde tüm dünya kıtalarının temsil edildiği çok fazla hayvan türünü barındıran Türkiye’nin en kapsamlı hayvanat bahçesi olacak.
Türkiye’nin en geniş temalı hayvanat bahçesi içerisinde Türkiye’ye hatta Ortadoğu’ya hizmet etmeyi amaçlayan en büyük hayvan hastanesi de hayvanat bahçesi içinde yer alacak ve Türkiye’de yine bir ilk olacak Safari Park’a sahip olacaktır.
ANKA Park Hayvanat Bahçesi içerisinde yer alacak olan Safari Park; Türkiye’de yine bir ilk olma özelliğini taşıyacak.
İşte bu dev eserlere de sadece Türkiye’den değil dünyadan ziyaretçi akını olacak.
Ben yatırımcı olsam Ankara’da ne kadar satılık komple binası bulursam satın alır otel yaparım.
Çünkü Anka Park ve Safari Park bir iki günde gezilemeyecek kadar dev bir eser.
Hele hele giriş ücreti de Avrupalıların ’su ile kıyaslanınca “bedava” gibi olunca inanıyorum ki Avrupa Ankara’ya akacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e bu dev eser için teşekkür ediyoruz Ankaralılar olarak.