Eğitime tam destek

0
72

Yenimahalle’de eğitime destek tüm hızıyla devam ediyor. Yenimahalle Belediyesi ile Anıttepe ve Emek Lisans Kulübü işbirliğinde Kaletepe Mahallesi Çalışanlar İlköğretim Okulu’nda okuyan yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi öğrenciye mont, çizme, bot, kazak, atkı, bere ve eldiven dağıtımı yapıldı. Hediyelerini Başkan amcalarının elinden alan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.

Bugüne kadar Yenimahalle’deki tüm okulların tadilatları, boyaları, temizliği için destek verdiklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Belediye olarak bölgemizdeki okulları özel okul seviyesine taşımak için çalışıyoruz. Eğitim, geleceği aydınlatacak tek yoldur. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Onlara sahip çıkıp desteklemek bizim asli görevimizdir” dedi.
Öğrencilere “Okuyun” mesajı
Malzeme dağıtımı yapılırken öğrenciler ile sohbet eden Başkan Yaşar, “Lütfen okuyun çocuklar. Siz Türkiye’nin geleceğisiniz. Daha iyi şartlarda eğitim alabilmeniz için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Çok çalışın Yenimahalle’nin ismini birinciliğe taşıyın. Sınıf geçmek için değil, öğrenmek için okuyun” diyerek öğrencilere nasihatte bulundu.
Desteklerinden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür eden öğrenci velileri, Yenimahalle Belediyesi’nin gerek eğitim gerekse sosyal belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdiği hizmetlerinden memnun olduklarını belirtti.