ARTVİN’de dün gece başlayan yoğun yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda -öğretime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, il merkezi ile Borçka ve Murgul ilçelerinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Mengen’de eğitime kar engeli

BOLU, (DHA)- BOLU’nun Mengen İlçesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Bolu ve ilçelerinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle Mengen İlçesi’nde eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valisi Aydın Baruş, yaptığı yazılı açıklamada kar yağışı nedeniyle Mengen İlçesi’nde eğitime bir gün ara verilmesi kararı alındığını belirtti.

Ordu’da 9 ilçede okular kar nedeniyle

Nedim KOVAN/ORDU,(DHA)- ORDU’da yüksek kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 9 ilçede okullar bugün tatil edildi.

Ordu’da dün gece etkili olan yoğun kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Mesudiye, Akkuş, Ulubey, Gürgentepe, Çamaş, Kumru ve Korgan ilçelerinin tamamı ile Altınordu ilçesine bağlı Gerce mahallesinde, Ünye ilçesine bağlı Yenikent ve Pelitliyatak mahallelerindeki okulların bugün 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.