Türkiye Cumhuriyeti’nin kırmızıçizgisini bir Cumhuriyet çocuğu olarak hep laik, Atatürkçü ve ne pahasına olursa olsun Cumhuriyetçi bir Türkiye olarak anlamışımdır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun sonlandırılması ile yeni bir döneme başlayan, genç Türkiye Cumhuriyet’i, kula kulluk eden Osmanlı İmparatorluğu anlayışından birey olma, kendi kendini yönetme olan bir dizi Atatürk inkılâpları ile yeni bir yaşama başladı Türkiye.
Bugün tekrar Osmanlı tohumları ekilerek, Osmanlı İmparatorluğu’nun inşa edilmesi için açık ve net olarak adımlar atmaktadır.
TBMM’de ‘’Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir’ ’sözü gittikçe artık önemini kaybeder hale gelmeye başladı. Tekrar ‘’Padişahım, çok yaşa ben senin bir kulunum. Sen ne dersen odur’’ diye bir eski düzen getirilmek isteniyor.
 YÜZDE 52 OSMANLI İMPRATORLUĞU’NU İSTİYORUZ DERSE
Bir zamanların kırmızıçizgisi her geçen artık çiğneniyor ve buna herkes seyirci kalıyor.
Yıllardır, din ile devlet işlerini ayırmakta itina gösteren Türkiye, bugün uygulanan politikalar ile tekrar, din, devlet ilişkilerinde kol kola gidiyor. Dini ibadetin, Allah ile kul arasında olan bir vazife olmasına rağmen, bu yıllarda tamamen politik mesajlara içermeye başladı.
Bütün bunların ana temasında ise Osmanlı hayranlığı ve hanedanlığının tekrar inşası yatıyor.
Bu anlattıklarımın hepsi bugün aşikâr bir şekilde ortada. Süper 1’nci Futbol Ligi’nde bile bu pompalanmıyor mu? Osmanlıspor, Osmanlı isimli Oteller, Osmanlı dernekleri, sürekli olarak televizyon kanallarında Osmanlı’nın ecdadıyız şeklindeki pompalamalar.
Neden bunlar oluyor. Bunların bir amacı muhakkak vardır.
ESKİ FOTOĞRAFLAR VE GÖRÜNTÜLER NEDEN SERVİS EDİLİYOR
Türkiye’nin geçmişte  özellikle CHP dönemlerinde çok kötü yönetildiği o yıllarda çekilen görüntüler ve fotoğraflarla bugün mukayese ediliyor ve kamuoyuna servis ediliyor.
İşte İstanbul’daki çöp dağlarının oluştuğu yıllar. SSK hastanelerindeki kuyruklar. Hastanelerde para ödeyemedikleri için rehin kalan insanların kimlikleri.
Yani, bu ideallerine kavuşmak için ellerinden gelen her şey yapıyorlar. Şimdiden seçim olacakmış gibi bir harıl harıl çalışma var.
Türkiye’nin yönetimsel olarak geçmişine bakılsa, bugünkü  sağ iktidarı devamı değil miydi? Türk siyasi tarihine bakılsa hep sağ parti iktidarlarla yönetilmiştir.
Şimdi bakıyor, televizyon dizilerinde hep Osmanlı Padişahları var. Her yer Osmanlı oldu. Ne çabuk unuttunuz, kula, kulluk eden düzeni. Sizi birey yapan, kişilik veren, adam gibi adam yapan bu Cumhuriyet bu kadar mı sizi rahatsız ediyor.