Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Ege Orman Vakfı ile hayata geçirdiği “Karbon Nötralizasyon Projesi” ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında bin 500 fidanlık koru oluşturdu

İZMİR – Fidan dikim törenine Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Opt. R. Armağan Ener, dernek yönetici ve üyeleri katıldı. Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin daha öncede Şirince’de 1790 fidanlık koru oluşturduğunu belirtti. Gençol, dernek yönetici ve üyelerinin örnek bir projeye daha imza atarak araçlarının bir yıllık karbon salımını, Ege Orman Vakfı’na araç başına 5 fidan bağışlayarak nötralize ettiklerini söyledi. Vakfın bastırdığı özel çıkartmaların araçlara yapıştırıldığını ve toplumda bu konuda bilinç yaratıldığını belirten Gençol, proje ile bin 500 fidanın yeşerdiğini ifade etti. Gençol, doğaya katkılarından dolayı Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyelerine teşekkür ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Opt. R. Armağan Ener’e plaket verdi.
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Opt. R. Armağan Ener, korumamız gereken bir dünya olduğunu, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak adına karbon nötralizasyon projesi ile bin 500 fidana can verdiklerini söyledi. Önümüzde ki yıllarda da Ege Orman Vakfı ile işbirliklerinin devam edeceğini belirten Ener, üyelerine projeye desteklerinden dolayı teşekkür etti. (DHA)