Türkiye’de e-ticaret sektörü yüzde 35 oranında büyüme gösterdi. Toplam pazarın 18.9 milyar liraya ulaştığı e-ticaret ‘te tatil seyahat kategorisi de yüzde 35’lik büyüme ile 6.8 milyar liraya yükseldi.

Özellikle otobüs biletlerinin online satışında yüzde 3’lük pay ile sektör lideri olan Biletall.com, iFrame adını verdiği uygulama ile e-ticaret sektörüne girerek kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere de yeni bir fırsat sundu.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de 1 milyon 223 bin girişimci bulunuyor. Son 5 yılda kadın girişimci sayısı yüzde 8.9’luk oran ile 109 bine ulaşırken erkek girişimci sayısı 1.7’lik düşüş ile 19 bin azalarak 1 milyon 114 bine geriledi. Toplam nüfusa bakıldığında oldukça düşük sayıda olan girişimci sayısını göz önüne alan Biletall.com, AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği yazılım ile “Artık kendi işimin sahibi olmak istiyorum” diyen girişimcilere seyahat biletlerinin satışını yapabilmeleri için e-ticaret sayfası oluşturuyor.

TUİK verilerine göre her 4 kişiden 3’ünün internet kullanıyor olması da Biletall.com’un girişimciler için hayata geçirdiği iFrame uygulamasını destekliyor. Kendi sayfasını kurarak iş sahibi olmak isteyen girişimcilerin yapması gereken tek şey Biletall.com ile iletişime geçmek. Kurulan altyapı ile anlaşmalı olunan tüm havayolu, karayolu ve İDO biletlerinin online satışı yapılabilecek. Biletall.com, iFrame projesi ile hem ülkedeki girişimci sayısına hem de e-ticaret sektörüne katkıda bulunmayı hedefliyor.

Avea ve Yandex gibi sektörünün önde gelen şirketlerine de mobil ve web seyahat uygulamaları sunan Biletall.com; havayolu, karayolu, İDO biletlerini sayfasında kıyaslama imkânı ile satışa sunarak müşterilerine hem zamandan hem de seyahat harcamalarından tasarruf fırsatı sağlıyor.