Her nutkunun arkasından memleketim insanına “beraber ıslandık yağan yağmurda” sözlerinin içinde olduğu tekerlemesini söyletir ve “durmak yok yola devam” cümlesiyle veda eder!

2002 Kasımından 2017 Kasımına, on beş yıldır sürekli iktidar ve her seçimde oy oranını artıran AKP’nin sayın genel başkanının, mitinglerinde ki tablodan bahsediyorum!
Şimdi diyeceksiniz ki; ey ne var bunda be kardeşim, bu tarif ettiğin tabloyu hepimiz görüyoruz biliyoruz yaşıyoruz! Neyi ima ediyorsan onu yaz da, lafı uzatma…
Hay hay…
İstifade ettiğim bir tabloyu, dikkatinize getirerek lafımı açık ediyim!
Şimdi lafı evelemeden gevelemeden direk soruyorum;
Ey aziz milletim,
Ey başımın tacı güzel halkım,
“beraber ıslandık yağan yağmurda” nakaratını on beş yıldır söylüyorsun, yukarıda ki tabloya baktığında senin başına kaya düştüğünü görmüyormusun?
Aklına vicdanına gözüne kulağına diline, daha ne kadar eziyet edeceksin?
Rakam bilmemeğe, matematik disiplinine mesafeli durmaya ve sloganların esiri olmaya devam ederek, çocuklarınızın torunlarınızın geleceğini karartma ısrarınız niye?
Yaşamın gerçeklerinden kopuk ve içi boşaltılmış kutsalların cenderesinde ki yolculuğunun sonu uçurum. Bunu ne zaman idrak edeceksin?
Kar zarar hesabını yapacağınız kasa üzerinizde! Elinizi cebinize attığınızda, kasanın boş mu dolu mu olduğu belli değil mi?
Yola devam edenin sen olmadığın, senin durduğun ortadayken, hale “durmak yok yola devam” nakaratını devam ettirecekmisin?
Demem o ki;
Ekonomik bağımsızlığı olmayan devletler müstemleke, müstemleke devletlerin insanları parya, köle, bölük pörçük, kan ve gözyaşının girdabında olur…
Orda demokrasi olmaz…
Orda güçlünün hukuku egemendir…
Orda bilimden, ilimden, eğitimden, üretimden söz edilemez…
Orda bir avuç vicdansız, toplumun tümüne yakınını cüzdansız bırakır…
Felan…
Filan…

Önceki İçerikEn büyük oyun başlıyor mu?
Sonraki İçerikEşşekliğin lüzumu yok
Gürcan Dağdaş
54. Cumhuriyet Hükümeti'nde Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde, MHP'den Kars Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23'üncü dönem üyesi oldu. Aralık 2013 yılında, MHP'den istifa etti. Toplumsal Çözülme, Kağıda Düşenler, Düşünceye Davet ve Fetret Dönemi Yazıları ismiyle yayınlanmış, dört kitabı var.

FACEBOOK YORUMLARI