Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren Sezonu’ nun ikinci yarısı Cuma gecesi başladı. Maçlarda yine futbol yoktu, seyirci yoktu, sportmenlik yoktu, hatta bir iki maçta Teknik Direktör yoktu. Maçları anlatan spikerler, yorumcular güldürmeye devam ederken bunlara hakemlerde katıldı.

Maçlarda bol bol faul vardı, taç, aut, korner vardı. Dolayısıyla birçok duran top vardı. Duran top en kolay gol atma ve yeme usulü, ülkemizde. Maşallahımız var duran topları iyi değerlendiriyoruz. Hem atıyoruz hem yiyoruz. Ara sıra kaçsa da penaltı en kolayı. Sonra serbest vuruş, korner ve hatta taç atışı geliyor.Bu hafta da birçok maçta duran toptan gol oldu..

Yalnız kulüplerimiz değil Milli Takımız’ da duran toptan gol yiyip atıyor. Futbol’da bunlar var. Tamam da futbol bir takım oyunu değil mi? Organize ataklarla atılan gol sayısı o kadar az ki. Zaten çok olsa seyirciler statları doldurur. Gelelim maçlara;
Bursa-1 Trabzon-2 .… Haftanın ilk maçında ev sahibi tatil uykusundaydı. Duran toptan 2 gol yediler, yine uyanamadılar. Konuk takımda iyi oynamadı. İkinci yarı 10 kişi ile iyi kapanıp kazandılar.
Karabük-1 Akhisar-0…. Tatsız-tuzsuz bir maç oldu. Ev sahibi, baskılı oynadı ama sonucu Frikik’ten atılan güzel bir golle buldu. Konuk ise kontra denedi, duran top denedi, ama golü bulamadı.
Alanya-2 Rize-3…. Golü çok futbolu olmayan bir maç. Ev sahibi sahada yoktu. Konuk rahat oynadı. Golleri sıraladı, üçüncüyü bulunca uykuya yattı. Ev sahibi sahaya gelip 2 gol attı ama yetmedi.
Başakşehir-5 Kayseri-0…. Lig lideri ev sahibi, hazırlık maçı gibi oynayıp farklı kazandı. Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yeni takımını dipten kurtarabilecek mi? Göreceğiz.
Konya-0 Galatasaray-1…. Bu maç enteresan oldu. Ev sahibi ilk yarı bastırdı, kaçırdı. Bastırdı, kaçırdı. Konuk ekip ise seyretti. Konuk ekip ikinci yarı ilk atağında golü buldu. Büyük takım farkı işte bu. Bir de büyük takım olunca hakemlerde farklılaşıyor.
Bu maçın hakemi FİFA kokartlı Mete Kalkavan. FİFA hakemlere,” Yıldız futbolcuları koruyun” talimatı verir. Bu hakemimizde yıldız futbolcuları koruyor. Nasıl mı? Kırmızı göstermeyerek. Beşiktaş-Trabzon maçında Yusuf’un ayağını nerdeyse kıracak olan Quaresma’ya sarı kart göstererek. Konya-Galatasaray maçında. Daha sonra atacağı Ali Çamdalı’nın topuğuna tabanla giren Sneijder sarı bile göstermeyerek.
Kasımpaşa-3 Gençlerbirliği-0…. Ev sahibi maça hızlı başlayıp 15 dakikada 3 gol atarak işi bitirdi. Konuk takım sattığı oyunculara inşallah aramaz.
Gaziantep-0 Antalya-3…. Ev sahibi ilk defa dolu türbinlerin karşısına geçti ama futbol oynayamadı. Konuk ekip ise çıkışını sürdürerek galibiyetlerine bir yenisini ekledi.
Fenerbahçe-2 Adana-2…. Ev sahibinin yanlış dizilişini iyi değerlendiren konuk takım önde basarak üç pozisyon buldu. Bunların ikisini gole çevirdi. Ev sahibi ise konuk ekibin kalecisini zar zor iki kez geçti.(Biri penaltıdan) Konuk ekibinin kalecisi ayaklarıyla 4 gol önlerken, arkadaşları sakatlanma rekoru kırdı. Hakem ise çok komikti.