Ankara’nın Yaşamkent semtinde yaklaşık bir yıldır hizmet veren Bakermill Pup&Grill, Dünyanın en uzun hamburgeri’ni yapmaya aday oldu.

Dünyanın en uzun hamburgeri kaç metredir? Boyutları ilgi alanımıza girmediğinden bilemeyebiliriz. Bakermill, dünyanın en uzun hamburgerini yapmak için Guinnes’e başvurdu.

Konuyla ilgili bilgi veren Bakermill’in sahibi Meyti Artantaş, Guinness rekorlarına arasına girmek için resmi başvuruyu yaptıklarını ve yanıt beklediklerini söyledi.

Bu konuda dünya genelinde yapılan denemeler olduğunu da ifade eden Artantaş, “ Şu ana kadar 4 metre 98 santimlik bir hamburger yapılmış ama yenilebilir olmadığından kabul görmemiş. Biz rekoru 2 metre 70 santimlik hamburgeri çok kısa sürede anında yenilebilir yaparak kıracağımıza inanıyoruz. Bu konuda her türlü alt yapı çalışmamız tamam. Guinnes’ten haber geldiğinde rekoru kıracağız Ankara’ya armağan edeceğiz ” diye konuşuyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKarne heyecanı
Sonraki İçerikBalıkçı Rüzgarı – Balığı Ustasından yiyin
Ahmet Temürtürkan
1978-2000 yıllarında ANKA Haber Ajansı'nda muhabirlik ve son 10 yılı Yazı İşleri Müdürü olarak tamamladı ve emekli oldu. Gurme yazıları "Ankara'nın Lezzet durakları" başlığıyla www.cesnitimur.com başta olmak üzere Sonsöz gazetesi'nde de yayımlanmakta.