Ankara, Altus Kültür-Sanat’ın organizasyonuyla yeni bir festivale daha kavuşuyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Ankara Dünya Müzikleri Festivali’nde dünya müziğinin güçlü isimleri Ankara Palas’ta sahne almaya başladı

ANKARA– Dünyanın çeşitli coğrafyalarından önemli müzisyenleri Başkent’e taşıyan Altus Kültür-Sanat, ilgiyle izlenen etkinliklerine, bu yıl itibariyle bir yenisini daha katıyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Ankara Dünya Müzikleri Festivali, yarın Norveç’in efsanevi üç müzisyenin konseriyle başlıyor. Norveçli avant-garde caz trompetçisi ve besteci Nils Petter Molvaer, Nujazz sahnesinin öncü isimlerinden usta gitarist ve müzisyen Eivind Aarset, elektronika gurusu olarak bilinen Jan Bang Türkiye’de ilk defa Ankara Palas sahnesinde buluşacak. Konser saat 20.30 itibariyle başlayacak.

Festivalin ikinci gününde, Portekizli ünlü fado sanatçısı Camane yine ilk kez Ankara’da sahne alacak. Ermenistan-Makedonya’nın etnik zenginliği yansıtan; Ara Dinkjian, Tamer Pınarbaşı ve İsmail Lumanovski’den oluşan etnik müzik grubu The Secret Trio 29 Mart’ta, Bosna Hersek’in dünyaca lavta ustası Edin Karamazov da 30 Mart’ta izleyicinin karşısına çıkacak. Festivalin kapanış konserinde ise Orta Doğu’nun mistik havası Ankara Palas’a dolacak. İran asıllı Kanadalı müzisyen Azam Ali ve popüler birçok dizi ve sinema filmine yaptığı müziklerle de tanınan Niyaz, modern zamanların tınısıyla birleştirdikleri müzikleriyle 31 Mart Salı Günü Ankaralılara buluşacak. (ANKA)

FACEBOOK YORUMLARI