Dünya’yı kurtaranlar çıkar mı…?

0
58

Dünya terörü konuşmaya ve yaşamaya devam ediyor ama biz aslında çok daha güzel şeyler konuşulmasını, yazılmasını temenni ederdik.

Çünkü gerçekten güzel şeyler var ama terörün gölgesinde kaldı hepsi…

Doğayı,  hayvanı, insanı sağlığımızı korumaya çalışan örgütler var iyi çalışmalarda yapıyorlar.

Bunların içinde en renkli protestolar yapan Greenpeace var.

En azından Almanya’da pek çok gıdayı tüketiciler adına inceleyip, zararlı maddeleri tespit ettikleri anda derhal küçük el kitapçıkları ile teşhir ediyorlar.

Büyük süpermarket zincirlerinin hepsi bu örgütlerin çalışmaları karşısında diz çöktü. Kapısında bu broşürlerde atılmasın diye kendine çeki düzen verdi ve kendini ispatlama yarışına girdi.

Kuzey kutbunda koca petrol şirketlerini dize getirdiler. Bazen hükümetlerin yapamayacaklarını başardılar…

Bunlar güzel şeyler değil mi?

Ama yapılan tüm güzel şeyler şu an dünyadaki terörün ve savaşın gölgesinde kalıyor! Bizler bir şey yapamıyoruz ve düşünüyorum da acaba Greenpeace gibi ve hatta ondan daha çılgın bir örgüt gelip bizleri kurtarsa mı?

Ne yalan söyleyeyim ciddi ciddi düşünüyorum, acaba bu Çılgın Dünya’yı kurtarıcı örgütler ortaya çıksa bunca terör karşısında ne yaparlardı?

Paylaş
Önceki İçerik23-12-2016-ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI 512118
Sonraki İçerikAkademisyenlerin eserleri öğrencilerin yararına satışta
Rana Elik

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi bölümünü bitirdi. İki yıl TRT de spikerlik yaptıktan sonra Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star 1 tv ye transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6’ya geçti,6 ay sonra Amerika’ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı. Daha sonra tv8, ETV, Kral TV, Kanal T, Kanal 34 televizyonlarında ana haber bültenlerini sundu, haber programlarını hazırladı ve yöneticilik yaptı.