Dünya Hemşireler Günü nedeniyle Ankara’nın Kazan İlçesi’nde hemşirelik haftası kutlandı. Kazan Belediyesi Kumpınar Kültür Merkezi’nde yapılan eğlenceli kutlamaya Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, eşi Meral Ertürk, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Gevrek, İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Ünlü ve Eşi Neslihan Ünlü, Hamdi Eriş Devlet Hastanesi Başhekimi Uğur Yıldız, ve sağlık çalışanları katıldı.
Tüm Hemşirelerin gününü kutlayan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk “Dünyanın en meşakkatli ve en stresli işlerinden bir olan hemşireliktir. Hemşirelerin o öz verili çalışmaları her türlü takdiri hak ediyor.
İki gün önce Hastanede yatan hastaları ziyaretim sırasında karşılaştığım tablo bizleri gururlandırdı. Hastalar, sizlerin ilgisinden kendi hastalıklarını unutmuş ağrılarından bahsetmiyorlar sizlerin ilgisini bizlere anlatıp memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Sizleri ve hastane yönetimini defalarca tebrik ediyorum. Bu öz verili ve fedakarlıklarınızla her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz” dedi.
Hamdi Eriş Devlet Hastane Başhekimi Uğur Yıldız ise “Bu özel günü unutmayarak bizlere sürpriz yapan Belediye Başkanı ve değerli eşlerine Şamsım ve tüm hemşire arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.
Çok güzel bir program odu. Stresli bir meslek olan hemşirelik dilerim bu programla bir nebze olsun o stressinizi hafifletmiştir” dedi.
Hemşireler Gününün 51’inci yılı anısına hemşireler günü pastası kesildi. Gecede Kazan Belediyesi Seymen Alayı gösteri yaptı. Halk Müziği Sanatçısı Ali Seven’in sahne aldı. Ertürk’ünde eşlik ettiği oyunlarda sağlık çalışanları eşleri ve çocuklarıyla birlikte katıldığı programda keyifli saatler yaşandı.

FACEBOOK YORUMLARI