SILIVRI CEZAVI'NDEN 92 GUN SONRA TAHLIYE EDILEN CUMHURIYET GAZETESI GENEL YAYIN YONETMENI CAN DUNDAR ILE GAZETENIN ANKARA TEMSILCISI ERDEM GUL, SISLI'DEKI CUMHURIYET GAZETESINE GELEREK MESAISINE BASLADI. GAZETE CALISANLARI DUNDAR ILE GUL'U CICEK VE ALKISLARLA KARSILADI. KAMERALARIN KARSISINA GECEN CAN DUNDAR VE ERDEM GUL BASIN ACIKLAMASI SIRASINDA DA SIK SIK ESPRI YAPTI.(FOTO: IDRIS TIFTIKCI/ISTANBUL, DHA)

Silivri Cezaevi’nden 92 gün sonra tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, Şişli’deki Cumhuriyet gazetesine gelerek mesaisine başladı.

Gazete çalışanları Dündar ile Gül’ü çiçek ve alkışlarla karşıladı. Kameraların karşısına geçen Can Dündar ve Erdem Gül basın açıklaması sırasında da sık sık espri yaptı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi’nin “ihlal” kararının ardından Silivri Cezaevi’nden tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül bugün saat 13.00 sıralarında peş peşe gazeteye geldi. Dündar ile Gül’ü gazete çalışanları alkışlar ve çiçeklerle karşıladı. Can Dündar çalışanlarla tek tek tokalaştı; sarılarak hasret giderdi.