Parlamento Muhabirleri Derneği, hayatını kaybeden Cüneyt Arcayürek için, “Bugün bir duayene, bir ustaya veda günü” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Cüneyt Arcayürek için bir başsağlığı mesajı yayınladı. PMD açıklaması şöyle:
“Son nefesine kadar haber peşinde koşarak muhabir kalmayı başarabilen ustamız Cüneyt Arcayürek’i yitirdik. 1947’de Ulus’ta mesleğe başlayan Arcayürek, sonraki yıllarda pek çok gazetenin parlamento muhabiri olarak görev yaptı. PMD’nin 1964’te kurulması ile birlikte aktif üyeleri arasında yer aldı.51 yıl boyunca derneğimizin üyesi kaldı ve pek çok faaliyetine omuz verdi.12 Eylül’ün karanlık yıllarının ardından PMD’nin 1984’te düzenlediği “demokrasi ve basın” konulu sempozyumda konuşmacılar arasındaydı.
Arcayürek usta İlhan Selçuk’un deyimi ile “anasından muhabir doğmuş, haberle yatıp, haberle kalkan” bir kuşağın son temsilcilerindendi… Muhabir ruhluydu. Son 50 yılda parlamento, siyaset, Ankara haberciliği onsuz düşünülemezdi…Acımız büyük, bir ustayı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Derneğimizin üyesi, meslek büyüğümüz Cüneyt Arcayürek’in ailesine, yakınlarına, Cumhuriyet Gazetesi emekçilerine, tüm basın camiasına başsağlığı diliyoruz.”