Münir Özkul: Türkiye’ nin yetiştirdiği 3 önemli isim hayata tutunmak için mücadele ediyor. 2003 yılından bu yana duayen oyuncu evinden dışarıya çıkamıyor.
Prof.Dr. Şükrü Kızılot: Hürriyet Yazarı ve vergi uzmanı 13 Ekim’ de geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yarı-yoğun bakımda hayati tehlikeyi atlattı.
Yaşar Kemal: 14 Ocak’ ta akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle yoğun bakıma alınan yazarın sağlık durumu stabil seyrediyor.
Münir Özkul: Demans hastalığı ile mücadele ediyor. 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmıyor ve kimseyle görüşmek istemiyor. Hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyor.
Prof. Dr.Şükrü Kızılot: Ankara’da Özel Güven Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Prof. Dr. Kızılot’un yaşamsal bulgularının büyük oranda normale döndüğünü belirten doktorları, “Hocamızın sağlık durumunda gözle görülür bir iyileşme var. Hayati tehlikeyi büyük oranda atlattı” dediler.
Prof. Dr. Kızılot’un tedavisine yarı-yoğun bakım diye adlandırılan ünitede devam edileceğine dikkat çeken doktorlar, “Enfeksiyon riski edeniyle bir süre daha ziyaret yasağının devam edeceğini söylediler.
Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından Prof. Dr. Şükrü Kızılot, 13 Ekim tarihinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle ameliyata alınmış ve o tarihten bu yana tedavisine bu ünitede devam edilmişti. Aralarında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da olduğu bine yakın kişinin hastaneye akın etmesi nedeniyle, Özel Güven Hastanesi’nin VIP salonu Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un ziyaretçileri için açılmıştı.
Yazar Yaşar Kemal’in, muayene bulgularıyla diğer parametrelerinin stabil seyrettiği bildirildi.
İstanbul Üniversitesi’nden (İÜ) yapılan açıklamada, akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle 14 Ocak’ta İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine getirilen Kemal’in, yoğun bakım ünitesindeki tedavisine devam edildiği hatırlatıldı.
Açıklamada, Kemal’in sağlık durumuna ilişkin, ” Bugün itibarıyla solunum desteğine devam edilen hastamızın, muayene bulguları ile diğer parametreleri stabil seyretmektedir” ifadelerine yer verildi.

FACEBOOK YORUMLARI