Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi çilesi

185

Ankara’nın Sincan İlçesinde bulunan Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi vatandaşların çile çekmesine neden oluyor. Sıra alma işlemlerinde yaşadıkları yoğunluk ve yetersiz altyapıdan dolayı her gün yeni bir sorunla karşılaşan vatandaşlar durumdan rahatsız.

Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi her gün yaşanan uzun kuyruklar ve sıra işlemlerinde ki uzun kuyruklarla vatandaşların tepkisini çekiyor. Fiş sırası, muayene sırası derken saatlerce işini bitiremeyen vatandaşlar, hastanede işlerin çok ağır olarak işlediğini söyleyerek hastane yönetiminden şikâyetçi olacaklarını söylediler.

Sabahın erken saatlerinde hastaneye gelmelerine rağmen akşama kadar ancak çıkabildiklerini söyleyen hastalar bu sorunlara bir çare bulunmasını istediklerini söylediler

Doktor sayısı yetersiz

Altyapının ve doktor sayısının yetersiz olduğunu söyleyen hastalar, bir doktara neredeyse 150-200 hasta düşüyor. Bu durum hastanede yoğunluğun artmasına ve iyileşmek için gelen hastaların tedavi olmadan geri evlerine gitmelerine neden oluyor.

İsmini vermek istemeyen bir hasta,” bu soruna bir çözüm bulunmalı. Çünkü hastane Sincan’a yetmiyor. Randevu almak istiyoruz ama alamıyoruz. Hastaneye geliyoruz, tedavi olamıyoruz. Hastanede sıra bekleme dönemi bitmişti fakat görünen her şey gerçek bir fotoğraftır ” dedi.