Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 2017 yılı içerisinde 54 sokak hayvanını sahiplendirdi. 2006’dan bu yana faaliyette olan merkezde bugüne kadar ise 1500’ün üzerinde dostumuza yeni yuva bulundu.

Sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalarla da fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon alanında dünyadaki emsalleriyle yarışan bir merkezi bünyesinde barındırıyor. Ameliyathane, yoğun bakım ünitesi ve diğer birimleriyle tam donanımlı olan merkezde, konusunda uzman veteriner ve uzmanlar görev yapıyor.

Tüm bakım ve tedavi işlemlerinin yapıldığı polikliniklerin bulunduğu merkezde, kuduz ve karma başta olmak üzere tüm aşılar yapılıyor. Merkez ayrıca, ilçenin coğrafi yapısı gereği doğal yaşama da katkı sunuyor. Yaralanan ya da bakıma muhtaç halde bulunan yabani hayvanlar da merkezde özenle tedavi ediliyor.
1500 dostumuza sıcak yuva

Merkezde bu yıl içerisinde 54 sokak hayvanı sahiplendirilirken, 56 hayvana kısırlaştırma işlemi, 707 hayvanın ise aşı ve tedavileri yapıldı. 2006 yılında faaliyete giren merkezde bugüne kadar ise 1509 sokak hayvanı sahiplendirilirken, 1978 sokak hayvanı kısırlaştırıldı, 9907 hayvanın ise aşı ve tedavileri yapıldı.
Merkezimize bekliyoruz

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sokak hayvanlarına ve doğadaki yabani hayvanlara karşı duyarlı olmanın görevleri olduğunu belirterek, “Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Onlara yeni bir yuva sunmak isteyen herkesi merkezimize bekliyoruz” dedi.