Türkiye’nin büyük ozanı Aşık Veysel Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla Aşık Veysel Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.

Şinasi Sahnesi’nde düzenlenen etkinliğe, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ile Aşık Veysel Kültür Derneği Başkanı Gündüz Şatıroğlu Çetin’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Dernek Başkanı Gündüz Şatıroğlu, katkılarından dolayı Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Doğanın kendisi, aşkın kendisi, inancın kendisi ve yaşamın kendisi olan Aşık Veysel’i hepimizi kucaklayan kendi sözleriyle ve türküleriyle yüreğimize konuk edeceğiz bu akşam” ifadelerinde bulundu.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise konuşmasında; “Bu gece Aşık Veysel’i yani sevgiyi, hoşgörüyü, barışı, adaleti anmak için bir aradayız. Bizi biz yapan değerleri, insanı insan olmaktan dolayı sevmeyi anmak için bir aradayız” dedi. Anadolu’nun büyük bir medeniyet olmasında Aşık Veysel gibi değerlerin taşıdığı önemden de sözeden Taşdelen, “Hacı Bektaş gibi, Mevlana gibi, Yunus Emre gibi, Pir Sultan gibi, Mustafa Kemal gibi bizi biz yapan değerlerden biridir Aşık Veysel” ifadeleri salondan büyük alkış aldı. Taşdelen konuşmasını; “Bu yolun yolu, yolcusu insanı sever ve hiç kimseyi ayırt etmez. Bu yolun bütün yolcularına selam olsun”