Cumhurbaşkanı Erdoğan çarpıcı bir açıklama yaptı, yakalanan teröristlerin elinde Rusya’nın yanısıra ABD ve diğer Batılı ülkelere ait silahların olduğunu söyledi.

Hadi Rusya ile uçak krizi nedeniyle aramız bozuk. Peki, teröristlerin elinde NATO ittifakı içinde olduğumuz ülkelerin silahlarının bulunmasını nasıl izah edeceğiz?
Türkiye, teröristlerde yakalanan silahları sergilemeli, dünya medyasına göstermeli, “Sevgili müttefiklerimiz… Askerimizi, polisimizi sizin silahlarınızla vuruyorlar” diye yüksek sesle haykırmalıdır.
++
Yeter mi?
Elbette yetmez…
Elimizdeki belgelerle savaş suçlarına bakan uluslararası mahkemeye de başvurmalı, teröristlere silah temin edenleri mahkeme önüne çıkarmaya çalışmalıyız.
++
Teröre açıkça destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına itiraz edenler var.
Onları haklı bulmak mümkün değildir.
Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Ülkeyi bölmek isteyenlerle resmen savaştayız.
Böyle bir zamanda taviz politikası izlenemez.
17 Şubat’taki Ankara katliamını yapan teröristin evine taziye ziyaretinde bulunan milletvekilinin dokunulmazlığı bir dakika bile beklenmeden kaldırılmalıdır örneğin.
Aynı şekilde, Sur ilçesinde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen teröristin cenazesine katılıp burada yaptığı konuşmalarda, ölen terörist için, “Biz bu direnişi gösteren gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onun yolundan yürüyeceğiz” diyen milletvekillerinin dokunulmazlıkları da kaldırılmalı ve kendileri yargı önüne çıkarılmalıdır.
++
ABD ve Batı’dan dokunulmazlıkların kaldırılmasına itiraz gelirse onlara söylenecek şudur:
“ABD’de bir kongre üyesi ikiz kuleye saldırıp binlerce kişinin ölümüne neden olan teröristin cenazesine katılıp ailesine taziyede bulunsaydı siz buna göz yumar mıydınız?
Ya da bir Fransız parlamenter Paris’te yaşanan terör eylemlerinin failleri hakkında “Onun yolunda yürüyeceğiz” dese ne yapardınız?