Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı ‘Entrikalı Dolap Komedisi’ adlı oyunla sezonu açmaya hazırlanıyor.

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Kısa süre önce kurulan ve Ramazan ayı boyunca mahallelerde ortaoyunu sergileyen topluluk, ilk sahne oyunu için kolları sıvadı. Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı ‘Entrikalı Dolap Komedisi’ adlı oyunu sahneleyecek olan topluluk, yönetmen Murat Savaş yönetiminde provalarını sürdürüyor.

DÖŞEMEALTI’NIN İLK TİYATROSU

Tiyatroseverlere hızlı ve eğlenceli bir komedi oyunu hazırladıklarını belirten Savaş,

“Döşemealtı’nın güzel bir sahnesi var. Yeni bir tiyatro olmasına rağmen kadro gayet iyi. Döşemealtı Belediyesi’nin önemli bir hizmeti olan tiyatro topluluğu için umarım iyi bir başlangıç olur. Devamında da güzel şeyler yapacağına eminim”

Döşemealtı Halk Tiyatrosu sezona hazırlanıyor
YUNUS EMRE GUMUS’UN YAZDIGI ‘ENTRIKALI DOLAP KOMEDISI’ ADLI OYUNLA SEZONU ACMAYA HAZIRLANIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Oyunların ilçedeki mahallelerde de sahneleyeceğini ifade eden Savaş, oyunun açık havada oynanmaya uygun olduğunu kaydetti. Yeni oyunla birlikte tiyatronun resmi açılışını da gerçekleştireceklerini belirten Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ise

“Yine bu sezon sahneleyeceğimiz çocuk oyunu için de provalara başlıyoruz. Haftanın iki günü günde iki seans sahnelenecek. Ayrıca bir tiyatro/drama eğitim çalışması yapacağız”

Oyuncu kadrosunu güçlendirdiklerini de dile getiren Kayacan, “Çocuk oyununda konservatuvardan mezun genç oyuncular görev alacak. Kurumsallaşma çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bunun yanında teknik anlamda mevcut personelden faydalanabilmek adına eğitim çalışması yürütüyoruz. Tiyatromuz sadece Döşemealtı’ndan değil Antalya’dan da seyirci çekecek” diye konuştu. Müfit Kayacan, desteklerinden ötürü Başkan Turgay Genç’e teşekkür etti.