Ankara’nın Tarihi, Kültürel ve Doğal Güzelliklerinin Araştırılması ve Fizibilitesi Yapılarak Fotoğraflanması  Projesi  Yapıldı. Bu güne kadar Ankara ilini kapsayan tarihsel ve kültürel dokuyu yansıtan bir fotoğraf çalışmasının yapılmaması proje’ye ayrı bir önem kazandırıyor.

Tarihi kral yolu’nun içinden geçtiği coğrafyada yer alan Ankara ili bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, bu medeniyetlerin kültür varlıklarını bünyesinde barındırmaktadır. Sahip olduğu doğal güzellikleriyle de bu mirası birleştirmektedir. Bundan yola çıkarak Ankara ilinin tarihi, kültürel    varlıklarını ve doğal güzellikleri ile turistik yerlerini fotoğraflarla belgelemek, Ankara’nın tanıtımına görsel materyal ile katkı sağlamak amacıyla bu proje hayata geçirilmiştir. Burada amaç Ankara’nın bugüne kadar sahip olmadığı bir kaynağı gerçekleştirmektir.  Ayrıca;  Ankara’nın tarihi ve kültürel dokusunu fotoğraflarla ortaya koyacak olan proje sonunda çalışmaların ve fotoğraflarının yer aldığı bir kataloğ  ve sergi ile de kamuoyunla paylaşılacaktır. Proje Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği  tarafından 32 fotoğraf sanatçısı tarafından yürütülmüş olup, Koç Üniversitesi Vehbi Koç Araştırmaları  Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), Ankara Kültür İl   Müdürlüğü’nün iştirakı ile Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılı doğrudan faaliyet desteği kapsamında gerçekleştirilmiştir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKılıçdaroğlu: Nefretle kınıyorum
Sonraki İçerikHayaller ve gerçekler…
Suat Özer
Ankara 1955 doğumlu, gazeteciliğe 1977 yılında Günaydın gazetesinde başladı, sonrasında çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı. Çevre Bakanlığı kurucu basın müşavirliği görevinde bulundu. Orman Bakanlığı eğitim dairesinde görev yaptı. 3 yıldır Sonsöz Gazetesinde köşe yazıları ile bizlerle...