Fransız yazar ve pilot Saint-Exupery’in dünyaca ünlü hikayesi Küçük Prens, Doğa Okulları’nın desteğinde Türkiye’nin ilk büyük, yerli çocuk müzikali olacak.

Doğa Okulları açıklamasına göre, dünyanın en çok satan ve okunan hikayelerinden Küçük Prens’in, yapımcılığını ve yönetmenliğini Alev Baymur’un yaptığı müzikali, 9 Ocak 2016’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenmeye başlanacak.
Çocukların gelişimine katkı sağlayacak her türlü projede yer alan Doğa Okulları, müzikalin sponsorları arasında yer alacak.
Hikaye, sahne prodüksiyonu ve ünlü oyuncuları ile Doğa Okulları’nın desteğinde Türkiye’nin ilk büyük, yerli çocuk müzikali olacak. Küçük Prens oyununda izleyici yine ilk kez yerli bir tiyatro yapımında hologram ile karşılaşacak.
– Çocuklara kendi yaşam amaçlarını bulmanın önemini anlatıyor
Açıklamada yer verilen bilgilere göre, Doğa Okulları, Küçük Prens müzikalinin minikleri bir yandan eğlendirirken diğer yandan onlara kendi içsel güçlerini keşfetmeleri, hayatı öğretilmiş kalıplar yerine kendi yöntemleriyle öğrenmeleri ve merak duygusunu kaybetmemeleri gibi önemli mesajlar verdiğine inanıyor.
Küçük Prens, “yetişkin” olmayı yetişkinlerin dünyasından yanlış örneklerle anlatarak, hayatın nasıl anlamlı kılınacağına dair kılavuzluk ediyor.
Hayata, hiç sorgulamadan katılmak yerine hayallerine inanarak ve yeteneklerine güvenerek kendi yaşam amacını bulmanın en doğrusu olduğu mesajını veren hikaye, eğitici yönüyle dikkati çekiyor.
Destek verdiği tüm projeleri titizlikle seçen ve öncelikle sağlayacağı pozitif etkileri analiz eden Doğa Okulları, sadece kendi öğrencileri için değil Türkiye’nin geleceği çocuklara, gençlere etki edecek, güç katacak, öz güven verecek projelerde yer alıyor.