DİYARBAKIR’da PKK’lı teröristlerin bu sabah polis aracına düzenlediği silahlı saldırıda 3 polis memuru yaralandı. Polislerin de karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın ardından yapılan operasyonda, saldırıya yakın bölgede beyaz renkli Toros marka otomobilin içinde 1 teröristin cesedi bulundu.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yakınlarında devriye görevi yürüten polis aracına, bugün saat 06.30’da başka bir otomobilde bulunan PKK’lı teröristler tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Saldırıya polislerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Bir süre devam eden çatışmada 3 polis memuru yaralanırken, teröristler kaçtı. Yaralı polisler bölgeye çağırılan ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.
Saldırının ardından bölgeye takviye polis ekipleri sevk edilerek, PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyon düzenlendi. Operasyonda, saldırının gerçekleştirdiği yerin 2 sokak ötesine park edilmiş bir beyaz Toros marka otomobil fark edildi. Otomobilde, yapılan aramada saldırıyı düzenleyen PKK’lı teröristlerden birinin öldüğü belirlendi. Araçta bulunanların çatışma sırasında ölen teröristi otomobilin içinde bırakarak, yaya olarak kaçtıkları belirlendi. Ölen teröristin üzerinden kimlik çıkmazken, kimliğini belirlemek için parmak izi alınarak tespit edilmeye çalışılıyor.
Kaçan PKK’lılar etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. Yapılan ilk incelemede saldırıda kullanılan beyaz Toros otomobilin de çalıntı olduğu belirlendi.