Almanya’nın Kuzey Bavyera Bölgesinde görev yapan DİTİB camilerindeki 70 din görevlisi, Nürnberg Kristal Restoran’da, Berlin Büyük Elçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nevzat Yaşar ile bir araya geldi. Ev sahipliğini Nürnberg Din Hizmetleri Ataşesi Mümin Şener’in yaptığı toplantıda,

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORSUNUZ
Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nevzat Yaşar, din hizmetleri görevlilerine hitaben yaptığı konuşmada, “canla başla çalışıyorsunuz” diyerek şunları söyledi:
“Sizlerle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum. Yaptığınız görev çok önemli ve ağırlığı olan bir görevdir. Farklı bir atmosferde ve farkı bir kültürün içinde çalışıyorsunuz. Her kesimin kendine göre özellikleri vardır. DİTİB Alman yasalarına göre kurulmuştur. Yasalara uymak durumundayız. İslam Dininde teröre yer yoktur. Bizler barış ve hidayet dinindeyiz. Alman makamları ile daima iyi ilişkiler kurmalıyız.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

1 Yorum

  1. Bu müşavirler gerçeklere gözlerini yumar ve halkı din adına aldatmayı sürdürdükçe,sorunu çözmemiz mümkün değil. Adam,kendisini İslam Devleti olarak tanıtıp, halife ilan ediyor, cihat yaptığını ileri sürüyor ve insan boğazlarken “Allahın adını” hiç eksik etmiyor. Bu müşavir kadrosu ise,üç maymunu hem oynuyorlar ve hem de oynatıyorlar. Toplantıyı resmeden fotografa bakıyorum. Tek bir kadın din görevlisi yok,bu kara bıyıklıların arasında. Müslümanlık erkeklerin dini mi diyesim geliyor.

Comments are closed.