ADI SIK SIK HAVA VE CEVRE KIRLILIGI ILE GUNDEME GELEN, DILOVASI ILCESI'NE DE ADINI VEREN UNLU DIL DERESI, GEBZE'DEN ITIBAREN GECTIGI GUZERGAHTAKI OSB'LERDEKI BAZI KURULUSLARIN ATIK BOSALTMASI NEDENIYLE YILLARDIR IZMIT KORFEZI'NE, ORADAN DA MARMARA DENIZI'NE ZEHIR TASIYOR. ISTE DILDERESI'NDEN AKAN VE IZMIT KORFEZI'NE BOSALAN SUYUN RENGI BOYLE. (FOTOGRAF:DHA- ORHAN UZUN- DILOVASI)

Mustafa BAĞDİKEN/DİLOVASI (Kocaeli), (DHA) – ve çevre kirliliği ile adı sık sık gündeme gelen Kocaeli’nin Dilovası İlçesi’nden geçtikten sonra İzmit Körfezi’ne dökülen  Dilderesi zehir taşımaya devam ediyor. Yıllardır simsiyah akan, içerdiği kimyasallar nedeniyle hiç bir canlının yaşamadığı Dilderesi’nin kenarına geçen hafta kimliği belirsiz kişilerce dökülen kimyasal maddenin içeriği ve hangi kuruluş tarafından döküldüğü konusunda da hala açıklama yapılmadı.
Dilovası’nın içinden geçtiği hat boyunca kenarında otlayan ve su içen onlarca büyükbaş hayvanın telef olmasına neden olan Dilderesi ile ilgili sikayetler bitmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...