Dünyanın derdi ülkemizde sanki. Binlerce sorun yaşıyoruz. Millet burnundan soluyor. Ağzını açana vurmak isteyen insanlar dolaşıyor ortalıkta. Ekmek derdi başka bir sorun.

Sağımız solumuz düşman kaynıyor. Kimin dost kimin düşman olduğunu bilmediği bir ortamda, karanlık bir tünelden geçer gibiyiz. Hoş bu millet çok badireler atlattı. “Bu da geçer diyoruz” .
Ama geçene kadar da başımızda tüm bu dertler.
Kısaca bu kadar sorunlarımız varken vatandaşın yaptıkları da bazen insanın sinirini tepesine çıkarıyor.
İzmit’te kentin merkezinde bulunan üst geçitlerden birinde özellikle de kadınların yoğun olarak gezdikleri bir yerde, adamın biri dikize yatmış. Kadınlar geçerken eteklerin altından görüntü çekmeye çalışıyor. İçimden koca “YUH” geçiyor.

Tabi aklı başındaki vatandaşların ihbarıyla da polis gelip adama yakalanmış. Düşünmeden edemiyorum, “be adam hiç mi hayat problemin yok senin”? Yani maaşın bol, huzurun yerinde, hiç sorunun yok; gidiyorsun bir köprünün altına bol bol vaktin var ki, kadınların eteklerinin altından çekim yapıyorsun.
Nasıl bir film çekecek anlamış değilim. O görüntüleri çekince eline ne geçecek onu da bilmiyorum. Hadi bu bir meraktır diyelim çek bir tane iki tane sonra defol git. Ama bu adam, dünya umurunda değil, çekime devam…
Bir de bu delillerle uğraşıyoruz işte. Bunu hafife almamak lazım bu tarz hastalıklı davranışlar kim bilir daha başka ne sapkınlıklar yaptığının da habercisidir.
FATİH TERİM
Hep söylüyorum en son yazmayı seviyorum diye. Yorumlar yavaş yavaş oturdu.
Ortak kanı: Fatih Terim’in, kendini çok yukarlarda görüp karşısındaki insanları nasıl hakaretvari ve saygısızca davrandığı.
Ayrıca futbol federasyonundan çalışmasa dahi önümüzdeki bir yıllık alacağı maaşı hak etmediği.
Temennim: zaten büyük bir serveti olan Fatih Terim’in halkın tepkisini çekmemek için, kendisine ödeneceği söylenen paradan vazgeçmesidir. En azından şuan yerlerde sürünen itibarını bir nebze toplamış olur. Ama insanoğlu paraya para kalkmaktan kendini alamıyor, bakalım ne olacak, birlikte göreceğiz.