BORNOVA Belediyesi’nin ilgi gören kurslarından olan Dijital Film Atölyesi 15 Ekim’de eğitimlere başlıyor. Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde faaliyet gösteren atölyede bu sezon 40 kişi eğitim alacak. Kursiyerlere kendi çektikleri filmleri seyirciyle buluşturma imkanı sağlanacak

BORNOVA BELEDIYESI'NIN ILGI GOREN KURSLARINDAN OLAN DIJITAL FILM ATOLYESI 15 EKIM'DE EGITIMLERE BASLIYOR. (FOTO: IZMIR DHA)
BORNOVA BELEDIYESI’NIN ILGI GOREN KURSLARINDAN OLAN DIJITAL FILM ATOLYESI 15 EKIM’DE EGITIMLERE BASLIYOR. (FOTO: IZMIR DHA)

Çalışmalarına başladığı günden bu yana yaklaşık 200 katılımcı ile 40 kısa film çalışmasına imza atan Dijital Film Atölyesi, sinema tutkunları ile birlikte eğitime başlayacak. Bünyesinde bulunan profesyonel ekipmanlar ve uzman eğitim kadrosu ile katılımcılara hem teorik hem pratik dijital film yapım deneyimi kazandıran atölyede, yıl içinde pek çok kısa filmin hayata geçmesi hedefleniyor. 4 ay sürecek olan eğitim çalışmasının ardından atölye katılımcıları film ekiplerini oluşturup kısa film çekimlerine başlıyacak. Çekimleri tamamlanıp kurguları yapılan filmler ise 2016 yılının Mayıs ayında seyirci ile buluşacak. Dijital Film Atölyesi’nde film gösterimleri ve akademisyenlerin film okuma sunum ve söyleşileri gibi etkinliklere de yer veriliyor.

Dijital Film Atölyesi’nde geleceğin sinemacılarının yetişmesine olanak sağladıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Burada aldıkları eğitimle üniversitelerin ilgili bölümlerine burslu olarak giren arkadaşlarımız var. Bu bizim için gurur verici” dedi.