Fenerbahçe’nin deplasmanda oynadığı Shakhtar Donetsk maçı Digitürk tarafından üyelerine başta olmak üzere tek maç satın almak isteyenlere de 30’ar liradan satıldı.
Digitürk’ün 02124737373 numaralı müşteri hizmetleri telefonu arayanların yoğunluğundan çöktü. On binlerce Digitürk üyesi bu nedenle parasını da vermek istemelerine rağmen yayıncı kuruluşa ulaşamadılar.
Bu tür maçları genelde 377-378-379 numaralı kanallardan yayınlayan Digitürk Fenerbahçe maçı için 209 ve 399 numaralı kanalları kullandı.
SMS ve İnternet üzerinden bağlanmaya çalışan sporseverler sosyal medyada da şikâyetlerini yazınca şikâyet rekorları kırdılar.
Digitürk üyeleri, “ her fırsatta cep telefonlarımıza mesaj gönderen Digitürk Fenerbahçe maçı için neden sms göndermedi “ diye haklı şikayyetlerini sosyal medyada paylaştılar.
Üyelerinin şikâyeti üzerine Fenerbahçe resmi web sayfasından Digitürk’ü kınayan şu açıklamayı yaptı:
“Çarşamba akşamı oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 3.ön eleme turu rövanş maçının Digitürk tarafından başta Fenerbahçeli taraftarlarımız olmak üzere tüm futbolseverlere 30 TL  ücret karşılığı satılmasını şiddetle kınıyoruz.
Digitürk’e üye olan ve Spor Paketi aboneliği satın alan tüm taraftarlarımızın ve de bütün futbolseverlerin bu mağduriyeti ile ilgili olarak söz konusu kurumun bu yanlıştan döneceği umuduyla maç saatine kadar bekledik.
Ancak ilgili kurumun bu kararından taviz vermemesi üzerine işbu açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.
Digitürk kurumu bilmelidir ki, Profesyonel Futbol Takımımız’ın bundan sonra oynayacağı Avrupa Kupası maçlarında haksız kazanç içeren bu tarz uygulamaları sürdürdüğü taktirde her türlü  tedbir ve yaptırım kulübümüz tarafından uygulanacaktır.
Bu yaptırım ve tedbirlerimiz;  bundan sonraki tüm karşılaşmalarımızın Digitürk tarafından yayınlanmasını önlemeye yönelik yasal girişimlerimizi de kapsayacaktır.
İlgili kuruma öneri ve tavsiyemiz en kısa süre içinde bu tarz uygulamalardan vazgeçmeleri yönündedir.”