MHP’nin 11. Olağan Büyük Kurultayı’nda Genel Başkanlığa tekrar seçilen Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tebrik etmedi.
Nevruz günü, gözler Diyarbakır’da PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın vereceği mesaja çevrildi ancak gündeme damgasını MHP vurdu. “Bizimle Yürü Türkiye” sloganıyla yapılan kongrede Devlet Bahçeli, bin 149 oy alarak yeniden Genel Başkan seçildi.
Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen MHP Kurultayında Genel Başkanlığa 7. kez seçilen ve sert mesajlar veren Bahçeli’yi çok sayıda siyasi parti lideri kutladı. Fakat seçimin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen ne Cumhurbaşkanı Erdoğan ne de Başbakan Davutoğlu’nun Bahçeli’yi kutlamaması dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıktan kutlamalara dair resmi bir açıklama da gelmedi. AK Parti’nin herhangi bir temsilcisi de resmi olarak Bahçeli’yi kutlamadı. Bahçeli’nin Kurultay’da kullanılan geçerli oyların hepsini alarak yeniden Genel Başkanlığa seçilmesi nedeniyle birçok siyasetçi tarafından tebrik edildi. Başta TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere çok sayıda siyasi parti lideri Bahçeli’yi kutladı.
CHP’nin 5 Eylül 2014’te yapılan 18. Olağanüstü Kongresi’nde yeniden Genel Başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan Davutoğlu telefonlara arayarak kutlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Kılıçdaroğlu’na bir tebrik telgrafı göndererek yeniden Genel Başkanlığa seçilmesi nedeniyle kutlamıştı.
HDP de Kılıçdaroğlu’nu yeniden Genel Başkanlığa seçilmesinin ardından kutlamıştı. Beklendiği gibi HDP’den Bahçeli’ye ise bir kutlama gelmedi. .
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bahçeli’yi bundan önceki kurultaylarda Genel Başkan seçilmesi nedeniyle kutlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da başbakanlığı döneminde Bahçeli’yi Genel Başkan seçilmesi nedeniyle tebrik ediyor idi.

FACEBOOK YORUMLARI