Yenimahalle Belediyesi, Türk sinema ve tiyatrosunun duayen ismi Ayşen Gruda’yı, sevenleriyle buluşturdu. Ankara’da ilk kez sahnelenen “Her Derde Deva” adlı tek kişilik gösteri ile Başkent seyircisinin karşısına çıkan tecrübeli oyuncu, salonu dolduranları kahkahalara boğarak, dertlerini unutturdu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde 50’inci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenen oyuna, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri ve Ankaralı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
Alkış arasında sahneye çıkan sanatçı, seyircileri Özgecan ve şiddete maruz kalan bütün kadınlar için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Çağdaş Türk kadınının bu şiddete bir çare bulacağına inandığını ifade eden Gruda, “Bugün özellikle mini giydim. İnadına giydim. Bakın diz üstü. Sakın tahrik olmayın” dedi.
Adile Naşit, Kemal Sunal, Şener Şen gibi dev isimlerle çalışmış “Tosun Paşa”, “Süt Kardeşler”, “Hababam Sınıfı” ve “Neşeli Günler” gibi klasikleşen yapımlarda rol alan ‘Domates Güzeli’ lakaplı Gruda, gösteri boyunca performansıyla “Her derde deva” oldu.
Gruda, tek kişilik dev kadrosuyla, Yenimahallelilere unutulmaz bir akşam yaşatırken, güncel siyasi olayları farklı bir üslupla yorumlayarak salonda kahkahalara neden oldu. Gösterisinin bir bölümünde Atatürk’ten bahseden Gruda, gözyaşlarını tutamayarak bir süre ara vermek zorunda kaldı. “Atatürk’ün adı geçince çok duygulanıyorum” diyen Gruda, salondan büyük alkış aldı.
Gösterisi boyunca salonu dolduran Ankara seyircisiyle sohbet eden Gruba, bir vatandaşı da şarkı söylemek üzere sahneye davet etti.

FACEBOOK YORUMLARI