PKK, TERÖR HDP VE TEHDİT
7 Haziran seçiminde Türk ve Kürt halkının sevgisini kazanan Selahattin Demirtaş giderek bu desteğini kaybediyor. Eş Başkan’ın Parti Meclisindeki konuşmasına kim ne yanıt verir bilmem ama ben tepkimi ortaya koyuyorum.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş diyor ki;
“Başbakan’a çağrı yapıyorum. 15 gün sonra ya da bir ay sonra. Biz sana bir ay süre verelim. Bir ay sonra PKK’nın belini kıramazsan, PKK daha da güçlenirse istifa edecek misiniz?
‘Biz büyük bir hata yaptık, bu kadar suç işledik’ deyip toplumdan özür dileyecek misiniz? Çünkü bütün olup bitenleri ‘terörü bitiyoruz’ vaadiyle yapıyor. Yarın bir gün bunun hesabı sorulmayacaksa bu insanlar neden ölüyor? 15 gün değil 1 ay sonra bu savaş bitmemişse ‘Özür dileyip yanlış yaptık, ülkemizi felakete sürükledik’ deyip istifa edecek misin?
“Savaş suçları zaman aşımına da dahil değil. Bunlar hasıraltı yapılabilecek suçlar değil. Bu yüzden kanunsuz emri uygulamak zorunda değilsiniz. Yaparsanız suça ortak olursunuz. Kanunsuz emri uygulayan da aynı suçu işlemiş olur.”
Demirtaş’a soruyorum:
PKK Terör örgütüdür” der misin?
Dün dağda bugün sokaklarda yaşanan PKK’nın tüm terör eylemlerini kınar mısın?
PKK’ya silahları bırakmaya söz verdiniz ama Temmuz 2015’den bu yana yüzlerce askerimizi şehit ettiniz Allah sizi kahretsin der misin?
Türk ve Kürt halkı kardeştir der misin?
Türk ya da Kürt seçmen bizi demokratik bir anlayışla barış ve kardeşlik içinde yaşamamız için Meclis’e gönderdi çözüm burada, terörde değil der misin?
Terör hiçbir sorunun çözümünü sağlamaz, varsa Türk-Kürt kardeşlerimiz arasında herhangi bir fark, biz bu farkı kaldırtırız der misin?
Bir ay içinde değil hemen şimdi bunları söylemezsen, Ben sana bir ay süre vereyim;
Bir ay sonra PKK’nın belini kıramazsan, PKK daha da güçlenirse istifa edecek misiniz?
‘Biz büyük bir hata yaptık, bu kadar suç işledik’ deyip toplumdan özür dileyecek misiniz?
Yarın bir gün bunun hesabı HDP tarafından PKK’ya ‘bu insanlar neden ölüyor?’ diye sorulmayacak mı?
15 gün değil 1 ay sonra bu terör HDP tarafından bitirilmemişse ‘Özür dileyip yanlış yaptık, ülkemizi felakete sürükledik’ deyip Meclis’ten tüm milletvekilleri ile istifa edecek misin?
‘Savaş suçları zaman aşımına da dahil değil. Bunlar hasıraltı yapılabilecek suçlar değil.’ Diyorsun da neden TERÖR demiyorsun? PKK bir devlet mi ki Türkiye savaş suçu işlemiş olsun.
Ey Selahattin Demirtaş sana sesleniyorum:
Terör’e “savaş” dersen,
Yukarıda tek tek saydıklarımı söylemez, yapmaz, uygulamazsan,
PKK’nın terör suçuna sen ve HDP ortak olursunuz.
Türk ve Kürt halkı seni Meclis’e neden gönderdi?
Bu şansı zorlama, barış için kardeşlik için kullan.
Terör destek veren de aynı suçu işlemiş olur.
Senin cümlelerin, senin mantığın ile bu yanıtı aslında çoktan hak ettin.