Demircan’dan Emek Sineması müjdesi

Ödül töreni öncesinde gazetecilere açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2008 yılından itibaren böyle bir organizasyon yapmaya ihtiyaç hissettiklerini belirtti. Demircan, Beyoğlu’nun her şeyin merkezi olduğunu vurgulayarak, “2008 yılında Yeşilçam sanki mazide kalmış bir isim olarak görünüyordu. Bunu yaşatmak lazımdı. Çok güzel bir organizasyon yaptığımızı düşünüyorum. Bu en iyi 10’ları sinemanın 100. yılına denk getirdik dedi.

Sinemanın toplumsal hafızadan hiçbir zaman silinmeyeceğini vurgulayan Demircan, “Son birkaç yılda Yeşilçam ödül törenini yapamadık. Daha önceleri sürekli yaptığımız Yeşilçam Ödül Töreni, inşaatı tamamlanırsa seneye Emek Sineması’nda olacak diye konuştu.
İstanbul Valisi Vasip Şahin de, Türk Sineması önemli sanatçılar yetiştirdi, önemli fimlere imza attı. Ama önünde daha alması gereken mesafe var. Altyapı noktasında sinemanın desteklenmesi lazım.
Yeni yeni platolar yapılıyor. Belki dizi sektörü ile Türk Sineması da dolaylı olarak desteklenmiş oluyor diye konuştu. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI