Yenimahalleli gençlerin daha iyi şartlarda hayata hazırlanmaları için gençlik merkezi projelerine start veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler’de yapımına başlanılan gençlik merkezinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Yenimahalle Belediyesi, inşaatı hızla ilerleyen bu projeyle bölgede bulunan gençlerin hem güzel vakit geçirmesini hem de hayata daha hazırlanmasını sağlayacak.

Eğitim yuvası

2 bin 921 metrekarelik alana sahip olacak merkezin içerisinde etüt salonları, gösteri salonu ve fitness odaları da bulunacak. A’dan Z’ye her ayrıntının düşünüldüğü merkezde dans stüdyolarıyla da hizmet verecek olan belediye, usta eğitmenlerle gençleri hem dansın farklı dallarında eğitecek, hem de spora teşvik edecek.

Yatırımlar devam edecek

İnşaatı gezerek, çalışmaları denetleyen ve işler hakkında bilgi alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlçemizin çocukları, gençleri, kadınları, yaşlıları, engellileri için ayrı ayrı sosyal tesisler yapıyoruz. Bu tesisimiz de bittiğinde gençlerimiz boş zamanlarını en güzel şekilde, temiz ve güvenli ortamlarda geçirmenin, yeni dostluklar kurmanın keyfini yaşayacak. Belediyemizin gelirlerini yine yurttaşlarımız için kullanmaya devam edeceğiz” dedi.