epa03850679 Turkey's Foreign Minister, Ahmet Davutoglu, speaks during the Ministerial meeting of Syria border countries, at the European headquarters of the United Nations in Geneva, Switzerland, 04 September 2013. With two million Syrian refugees having fled to neighbouring countries, the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) is hosting a meeting with government ministers from Iraq, Jordan, Lebanon and Turkey on the urgent support needs of countries hosting large refugee populations. EPA/MARTIAL TREZZINI

Başbakan , yeni kabine üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Yeni kabine olarak Anıtkabir Özel Defteri’ne mesaj yazan Davutoğlu, mozoledeki saygı duruşunun ardından merdivenlerde yeni kabine üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

ANKARA – Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yeni kabine üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk bırakılması ve saygı duruşunun ardından yeni kabine olarak Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirildi. Yeni hükümet adına ilk mesajı Misak-i Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defteri’ne Başbakan Davutoğlu yazdı.
Başbakan Davutoğlu’nun 60. Hükümet adına Anıtkabir defterine yazdığı mesaj şöyle:
“Hükümet üyelerimizle birlikte hür ve bağımsız bir devlet halinde varlığımızı devam ettirmeyi sağlayan kutlu zaferimizin kahramanı bütün gazi ve şehitlerimize ülkemizin kalkınması milletimizin huzuru adına büyük hizmetlerde bulunan bütün mümtaz şahsiyetlere şahsınızda minnet ve şükranlarımızı ifade etmek üzere buradayız. Cumhuriyetimizi evrensel değerlerle temayül ettirerek 21. Asrın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri kılmak, adaleti sağlamak, insan hak ve özgürlüklerini her vatandaşımız için eksiksiz olarak hayata geçirmek ülkemize ve insanımıza zarar vermek isteyenlerle her zeminde mücadele ederek büyük türkiye hedefine doğru ilerlemek için kararlılıkla çalışacağımıza hükümetimiz adına söz veriyorum.
60. Hükümet olarak ülkemizi huzur ve güven içinde seçimlere götürürken önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirecek Cumhuriyetimizi demokrasiyle güçlendirerek vatandaşlarımızın mutluluğu için bütün gücümüzle gayret göstereceğiz. Minnet ve şükranla arz ederim.” ()

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...