HDP Eş Başkanı Selahattin  Demirtaş,  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun  kişisel Twitter hesabından yaptığı “Cumhurbaşkanımıza ‘muhtar bile olamazsın’ diyenler bugün sokağa çıkamaz durumdadır” değerlendirmesine  “Benim bugünkü değerlendirmelerimde Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bir şeylerin geçtiğini hatırlamıyorum.

Kendisine hiç şey söylemedim niye üstüne alınmış bu kadar bilmiyorum. Sayın cumhurbaşkanı ile ilgili konuştum. Niye bu kadar panikliyor” dedi. Demirtaş ile Davutoğlu arasında yaşanan “Recep Tayyip Erdoğan! Seni Başkan yaptırmayacağız” tartışması dün gece de sürdü. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki “Gazetecilerin Objektifinden Ankara’daki Toplumsal Olaylar” sergisine katıldı. Demirtaş, grup toplantısındaki sözlerine yönelik kişisel Twitter hesabından cevap veren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Benin bugünkü değerlendirmelerimde Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bir şeylerin geçtiğini hatırlamıyorum. Kendisine hiç şey söylemedim niye üstüne alınmış bu kadar bilmiyorum. Sayın cumhurbaşkanı ile ilgili konuştum. Niye bu kadar panikliyor? Başkanlık konusunda AKP ile anlaştığımız iddialara var bu iddiaların doğru olmadığını ve olmayacağını anlatmaya çalıştım. Zannedersem onları panikleten patronlarının kızmış olma ihtimali.
Patron anonim şirketinin CEO’su. Onları yönetiyor olabilir ama biz onların işçisi, marabası, şirket çalışanı değiliz. Asıl sayın başbakan bir muhalefet partisi liderinin eleştirisini veya kamuoyuna dönük  taahhüdüne bu kadar tahammülsüz davranmakla kapasaitesini göstermiş oldu. Tam da kendisine yakışanını yaptı” cevabını verdi.

FACEBOOK YORUMLARI