BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı toplu açılış töreninde konuştu. Muhalefet liderleri ile 30 Aralık’ta görüşmek için randevu talep ettiğine değinen Davutoğlu, “Dün muhalefet partileri liderleriyle görüşmeler için randevu istedim.

Ümit ederim ki onlardan da aynı anlayışı görür, önümüzdeki 4 yılı, evet birbirimizi eleştirdiğimiz, birbirimizle gerektiğinde siyasi rekabet yaptığımız ama sonunda bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar. Başkaları gibi kuru bir cumhuriyetçilik, milliyetçilik yapmıyoruz” dedi.

Davutoğlu, “Türkiye eski Türkiye değil. Gerçekleştirdiği dev yatırımlarla artık dünyanın şampiyonlar ligine yükselmiş bir ülke. Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor. İnsanlarımız mağdur olsun, işsiz, eğitimsiz kalsın istiyorlar. Bölgenin geri kalması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bilsinler ki, biz bunlara izin vermedik, vermeyiz, vermeyeceğiz. Oynadıkları oyunun , kirli amaçlarının arkasındaki mihrakların kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Türkiye’yi tehdit eden bir ülkenin başkentinde Türkiye’yi suçlama cesareti gösterebiliyorlar. Bizim için bütün millet birdir. Kardeşlik içinde kalkındırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“UMARIM MUHALEFET PARTİLERİ İLE ÜLKENİN MENFAATİNİ SİYASİ MENFAATİN ÜZERİNDE TUTTUĞUMUZ BİR DÖNEM BAŞLAR”

Davutoğlu, “Dün muhalefet partileri liderleriyle görüşmeler için randevu istedim. Ümit ederim ki onlardan da aynı anlayışı görür, önümüzdeki 4 yılı, evet birbirimizi eleştirdiğimiz, birbirimizle gerektiğinde siyasi rekabet yaptığımız ama sonunda bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar” ifadelerini kullandı.

“BAŞKALARI GİBİ KURU BİR CUMHURİYETÇİLİK

MİLLİYETÇİLİK YAPMIYORUZ”

Davutoğlu, “Bizim farkımız, Türkiye’nin bütününü kuşatmamızdır. Çünkü biz kimlik siyaseti yapmıyoruz. Hizmet siyaseti yapıyoruz. Kimseyi ötekileştirip, dışlamıyoruz. Başkaları gibi kuru bir cumhuriyetçilik, milliyetçilik yapmıyoruz” dedi.