MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yozgat’da düzenlediği mitingde eleştirilerini Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yöneltti. Bahçeli, “Serok Ahmet yalan söyleyerek, gerçekleri çarpıtarak nereye varabilecektir? Koltuk için, çıkar için, ikbal için Yozgatlı kardeşlerimi aldatmaya ne hakkı vardır? Davutoğlu Erdoğan’ın tüm kötü huylarını almıştır. Fakat yalancının mumu yatsıya kadar yanmış, Davutoğlu da yalancı Ahmet unvanını çoktan almıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Partisinin Yozgat’da düzenlediği mitingde artık Yozgat’ın bir karar vermesi gerektiğini belirtti. AK Partiye oy verenlerin sabırla partilerini desteklediğin ancak bu durumdan AK Partinin şımardığını ve kontrolden çıktığını savunan Bahçeli, iktidar partisinin sadece istismar ettiğini, sevgi ve güvene hiçbir zaman layık olmadığını iddia etti. Yozgatlılara “Biliyorum, işsizsiniz. Tarım para etmiyor. Borçlarınızı ödeyemiyorsunuz. Hayvancılık artık karın doyurmuyor.
Nüfusunuz arttı, arazileriniz küçüldü. İhtiyaçlarınız günden güne çoğaldı. Yoksulluktan yıldınız, yolsuzluktan bıktınız. Geleceğinizi borçlandınız. Her evde geleceği belirsiz bir evladımız var” diye seslenen Bahçeli, iktidarın umutlarla oynadığını, yalan konuştuğunu hayalleri kararttığını ve geleceği riske attığını iddia etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde yaptığı konuşmalara atıfta bulunan Bahçeli, “Size geldiler duygu sömürüsü ve mağduriyet edebiyatı yaptılar, Ankara’ya gittiler rüşvet ve yolsuzluk filosu kurup haram denizine yelken açtılar. Yozgat’ta 2002-2013 yılları arasında terk edilen arazi miktarının 2 milyon 296 bin 556 dekar olması ne Erdoğan’ı ne de fason Başbakan’ı rahatsız etmedi. Başbakan’ın geliştik dediği Türkiye’nin zengin yüzü, görüyorum ki henüz Yozgat’a uğramamıştır” dedi.
Türkiye’nin varlıklarını kapışan yabancıların, havuzcuların, kutucuların, kasacıların, rüşvetçilerin, yolsuzluk çetelerinin, kara paracıların, altın kaçakçılarının, imar vurguncularının AK Parti’den memnun olduğunu savunan Bahçeli, Türkiye’nin 4 bin 572 gününün AKP zihniyeti ile ziyan olduğunu, israf edildiğini iddia etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu yalan söylemekle suçlayan Bahçeli, G-3 piyade tüfeğinin Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 1974 yılında üretilerek, NATO ülkelerine ihraç edildiğini anımsattı. 1936 yılında tek motorlu uçağın, 1938 yılında da 6 kişilik yolcu uçağı üretildiğini, milli tank üretiminin ise 1980’li yıllarda başladığını hatırlatan Bahçeli, “Başbakan’ın yüzde yüz Türk dediği Atak helikopterleri Türkiye uçak sanayi ile bir İtalyan firmasının işbirliği ile yapılmakta olup yüzde 60 oranında yerlidir ve henüz deneme aşamasındadır. Türkiye ilk refakat gemisini 1971’de Gölcük Tersanesi’nde imal etmiştir. İlk denizaltımız 1975’de yine Gölcük Tersanesi’nde yapılmıştır. İlk hücumbot 1978’de, ilk firkateyn 1988’de üretilmiştir. Serok Ahmet yalan söyleyerek, gerçekleri çarpıtarak nereye varabilecektir? Koltuk için, çıkar için, ikbal için Yozgatlı kardeşlerimi aldatmaya ne hakkı vardır? Davutoğlu Erdoğan’ın tüm kötü huylarını almıştır. Fakat yalancının mumu yatsıya kadar yanmış, Davutoğlu da yalancı Ahmet unvanını çoktan almıştır” diye konuştu.
KARŞI ÇIKSALAR DA ASGARİ
ÜCRETİ NET BİN 400 TL’LE
ÇIKARTACAĞIZ
İktidara geldiklerinde yolsuzluk, yoksulluk, ve terörle mücadele edeceklerinin sözünü veren Bahçeli, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerini belirtti. Türkiye’yi 2023’de bölgesel güç ve küresel aktör, 2053’te de küresel güç mertebesine çıkaracaklarını ifade eden MHP Lideri Bahçeli, emeklilere Mart ve Eylül ayında bin 400 TL üzere yılda toplam 2 bin 800 TL destek ödeneği verecekleri vaadinde bulundu.