İZMİR sevdalısı, dünyaca ünlü sanatçı Dario Moreno, ölümünün 47. yılında Konak Belediyesi’nce adının verildiği sokakta düzenlenen konser ve şiir dinletisi etkinliğiyle anıldı.

Karataş Semti’ndeki Tarihi Asansör’ün de bulunduğu Dario Moreno Sokağı’nda düzenlenen anma gecesine İzmir’i Sevenler Platformu, Dario Moreno Dostları Derneği ve İzmir Musevi Cemaati katkıda bulundu. Moreno’nun dostları ve sevenlerinin buluştuğu etkinlik büyük ilgi gördü. Soğuk havaya rağmen İzmirliler, gece boyunca şarkılara danslarıyla eşlik ederken, Evini 23 yıl önce alarak restore ettiren Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar da etkinlikte yer aldı.

IZMIR SEVDALISI, DUNYACA UNLU SANATCI DARIO MORENO, OLUMUNUN 47. YILINDA KONAK BELEDIYESI'NCE ADININ VERILDIGI SOKAKTA DUZENLENEN KONSER, SIIR VE DINLETI ETKINLIGIYLE ANILDI. (FOTO: IZMIR DHA)
IZMIR SEVDALISI, DUNYACA UNLU SANATCI DARIO MORENO, OLUMUNUN 47. YILINDA KONAK BELEDIYESI’NCE ADININ VERILDIGI SOKAKTA DUZENLENEN KONSER, SIIR VE DINLETI ETKINLIGIYLE ANILDI. (FOTO: IZMIR DHA)

Moreno’nun doğup büyüdüğü evin bulunduğu sokaktaki etkinliğin sunuculuğunu İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu üstlenirken, anma gecesinde İzmirli müzisyenler Serkan Ünlü, Ruşen Özmen, Hüseyin Çebi, Maraş Nacaroğlu, İlhan Telli, Işıltan Uşaklıgil ve Çiğdem Sabuncuoğlu müzikleriyle etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı. Geceye katkıda bulunanlara Dario Moreno Ege Dostluk, Müzik ve Başarı, Mükemmellik Ödülü ile madalyaları verildi. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar da katkılarından ötürü Konak Belediyesi’ne teşekkür plaketi sundu. Plaketi Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş adına Başkan Yardımcısı Eser Atak aldı.

Etkinlikte  46 yıldır geleneksel hale gelen İzmir lokması da dökülerek konuklara ikram edildi.