Avrupa ülkelerinden binlerce turistin dalış yapmak için geldiği Antalya ve çevresinde doğal ya da özellikle batırılan uçak ve gemilerden oluşan dalış noktaları, cazibesini bu yaz da sürdürüyor.

Antalya’da serbest dalış ve sportif amaçla yapılacak aletli dalışlarla ilgili su altı parkur alanı olarak ilan edilen yerlerin başında Demre İlçesi’nde bulunan Kekova ile Kaş İlçesi ve bu ilçeye bağlı Kalkan geliyor. Su altı zenginliği bakımından çekici bir mozaiğe sahip olan bölgede Demre’de 31, Kaş’ta 28, Kalkan’da ise 11 dalış noktası bulunuyor.

RAKİPLERDEN 3 TIK ÖNDEYİZ
Dalış turizmi için özel dalış turları düzenleniyor. Deniz Ticaret Odası’na bağlı dalış kulüpleri, yıl boyunca Avrupa ve Rusya’da düzenlenen birçok turizm fuarında dalış noktalarını ve bölge dalış turizminin cazibesini anlattı. Dağıtılan el broşürleri ve su altından çekilmiş binlerce fotoğrafın bölgeye ilgiyi artırdığını belirten Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu, bölge turizm destinasyonu için dalışın önemine fuarlarda da dikkat çektiklerini söyledi. Dalış kulüplerinin tanıtım mücalesini ilgiyle izlediklerini vurgulayan Kendiroğlu, “Yaptıkları sistematik tanıtımla amaçlarına ulaştıklarını düşünüyorum. Bu sezon Antalya ve çevresinde dalış turizminde rakiplerimize göre 3 tık daha önde olacağız” dedi. (DHA)