Yenimahalle Belediyesi temizlikte gücüne güç kattı. Halka daha temiz bir yaşam alanı sağlayabilmek için aralıksız çalışan Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna takviye yaptı.

ALPER UĞUROĞLU – 5 adet vinçli çöp kamyonu,30 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 11 süpürge aracı ile ilçe sokaklarını parlatan ekipler, filoya katılan 21 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 7 adet süpürge makinası ile artık daha hızlı ve daha güvenli hizmet verecek. Araç parkında bunlara ilave olarak konteyner yıkama, kısmi konteyner yıkama, arazöz, hidrostatik yol yıkama ve çift kabin pick-up’lar da hizmet vermeye devam edecek.
İş güvenliği ve işçilerin konforu da düşünülerek tasarlanan Avrupa standartlarındaki 28 yeni araç bugün itibariyle sokaklara çıkıyor. 15’er ve 21’er metre küp hazneli çöp kamyonları ile kışın günde 800 ton, yaz mevsimlerinde ise 1200 tona yakın çöp toplanırken 6’şar ve 9’ar metreküplük haznesi olan süpürge araçları ile de sokaklar pırıl pırıl olacak.
Yenimahalle’yi temiz tutmaya kararlıyız
Temizlik İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek araçları yakından inceleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Geçen yıl ve bu yıl alınan yeni araçlarla ilçemizin caddelerini ve sokaklarını daha temiz tutmaya kararlıyız” dedi.
Yenimahalle’nin Ankara’nın hatta Türkiye’nin en temiz ilçelerinden birisi olduğunun altını çizen Yaşar, İlçemizin daha da temiz olması için sadece bizim çalışmamız yeterli değil. Bu konuda halkın katılımı çok önemli diye konuştu.
Halkın katılımı çok önemli
Temizlik konusunda daha hassas davranılması gerektiğini hatırlatan Başkan Yaşar vatandaşlardan çöplerini zamanında, uygun yerlere koymalarını ve çevrelerini daha temiz tutmalarını isterken “Yenimahallemizin temizliği için Yenimahalle Belediyesi ve halkımız el ele verirse Ankara’nın yaşanacak kenti Yenimahalle’yi daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Bunun için Yenimahalle Belediyesi elinden gelen bütün imkanları kullanıyor. Temizlik özellikle büyükşehirlerin en önemli sorunlarından birisidir. Bu konuda bize destek olan tüm vatandaşlarıma da şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.