HAKKARI'NIN YUKSEKOVA ILCESI DAGLICA BOLGESINDE 14 AGUSTOS GUNU ARAZI ARAMA TARAMA FAALIYETI YURUTEN GUVENLIK GUCLERI ILE TEROR ORGUTU PKK MENSUPLARI ARASINDA CIKAN CATISMADA AGIR YARALANAN 23 YASINDAKI UZMAN ONBASI MUSTAFA KEMAL OZATA, TEDAVI GORDUGU GULHANE ASKERI TIP AKADEMISI'NDE, YAPILAN TUM MUDAHALEYE RAGMEN BUGUN SEHIT OLDU. SEHIT OZATA'NIN KONYA'DAKI BABA OCAGINA ISE ATES DUSTU.(FOTO:KONYA/DHA)

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile ’lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı  Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak bugün oldu. Özata’nın Konya’daki baba ocağına ise ateş düştü.
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca Bölgesi’nde arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 2’si ağır 6 asker de yaralandı. Ağır yaralanan bekar Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, Van’da gördüğü tedavinin ardından Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırıldı. Burada tedavi altında olan Uzman Onbaşı Özata, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybedip şehit oldu.
Acı haberle, Özata’nın memleketi Konya’nın merkez Selçuklu İlçesi’ne ateş düştü. Baba Mehmet ve anne Cennet Özata’nın oğullarının tedavi süreci nedeniyle GATA’da bulundukları öğrenildi.
Şehit Özata’nın vatani görevini tamamladıktan sonra sözleşmeli olarak 1 yıl önce Uzman Onbaşı olarak göreve başladığı öğrenildi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...