Şevket YILMAZ / SOMA (Manisa) – MANİSA’nın 301 madencinin yaşamını yitirdiği ilçesi Soma’da, bir hayırseverin katkılarıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından yaptırılan çocuk parkı törenle açıldı.
Zafer Mahallesi, Belkent Beşiktaş Sitesi’nde, 2 dönümlük araziye yaptırılan çocuk parkının açılışı için düzenlenen törene Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkan Vekilleri Ali Tulup ve İbrahim Demiraslan, ÇYDD Soma Şube Başkanı Gülçin Ayan ve madenci yakınları, Somalılar ve 60 kadar çocuk katıldı. Çocuk oyun grupları, bankların bulunduğu, çevre düzenlemesi belediye tarafından yapılan parkın açılışında konuşan Kaymakam Ahmet Altıntaş, “Çocuklarımızı son yıllarda alışkanlık haline gelen internet bağımlılığından kurtarmak için bu tür oyun sahaları yapmalıyız. Parkın yapımına yaptığı bağış ile büyük destek sağlayan hayırsever Mihrişah Süerdaş ve emeği geçen diğer herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
ÇYDD Soma Şube Başkanı Gülçin Ayan da dernek olarak başlattıkları kampanya ile 60 çocuğun eğitimini üstelendiklerini belirterek, “Bize yer gösterilmesi halinde biz bu tür parklar ve oyun sahaları yapmaya hazırız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı ve emeği geçenlere plaket verildi. Açılışa katılan çocuklar salıncaktan kaydırağa kadar pek çok oyuncağa binerek gönüllerince eğlendi. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.