AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen jüri değerlendirmeli ‘Cumhuriyet Sergisi’ için başvurular başladı.

AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Sadettin Sarı, bu yıl 13’üncü düzenlenecek ‘Cumhuriyet Sergisi’nin 27 Ekim 2015 tarihinde açılacağını duyurdu. Türkiye’nin her yerinden sanatçının, görsel sanatlar başta olmak üzere, diğer sanat alanlarında da üretmiş oldukları özgün çalışmalarını Cumhuriyet teması kapsamında sergilenmesi için sergi düzenlediklerini kaydeden Prof. Dr. Sarı, “Bu sergi aracılığı ile içinde yaşadığı ve yaşattığı Cumhuriyet sevgi ve coşkusunu eserlerine yansıtan sanatçılarımızın eserlerini, sergimizde görmekten ve bunları sanatseverlerle buluşturmaktan büyük gurur ve mutluluk duyacağız” dedi.

İçinde yer aldıkları tüm etkinliklerde, Cumhuriyet ideallerinin farkındalığı ve sorumluluğu ile ülkenin sanatsal ortamını şekillendirmeye, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Sarı, “Bu anlamlı ve özel günde tüm sanatçılarımızı ürettikleri eserleriyle sergimize katılmaya davet ediyoruz” dedi. Sergide plastik sanatların her dalından, her alandan sanat eserlerinin yer alacağını aktaran Prof. Sarı, “Sergi, 27 Ekim Salı günü saat 16.30’da Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda yapılacak açılış ile sanatseverlerle buluşacak. Sergiye katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye http://gsf.akdeniz.edu.tr/tr adresinden ulaşabilir” diye konuştu.