Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’nın üniversite bitip bitirmediği, diplomasının sahte olup olmadığı tartışması uzun zamandan beri tartışılır durur. Çok ilginçtir, bu konunun tarafı olan Cumhurbaşkanı her konuya yanıt verir ama burada topu Üniversitenin rektörüne attı. Acaba yalanı kendisi değil de onun bu söylemesini istedi?.

İSVEÇ’TE OLSAYDI BALONU PATLATILIRDI
İsveç gibi ya da bir Avrupa ülkesinde bu diploma konusu yaşansaydı. Basın bir gün içinde olayı didikler ve olay gün yüzüne çıkardı. Ancak Türk basını burada sınıfa kaldı. Zaten çok konuda kaldı da farkında değiller. Bırakın araştırmayı, bu konuda bir soru sormayı bir hep ihmal ettiler, ya ettirildiler.

KOMEDİ DÜNYASI
Gerçekten bir komedidir gidiyor. Cumhurbaşkanı olabilmek için üniversite mezunu olmak gerekiyorsa, böyle bir araştırma, soruşturma ya da ibra edilmesi gerekmiyor mu?
En azından Erdoğan’ın bitirdiğini iddia ettiği üniversite neden bu konuda sessizdir. Hep bir gariplikler silsilesidir devam ediyor.En azından her konuda dobra, dobra yanıtları ile tanıdığımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında orta atılan bu iddiaları yanıtlamasını tüm Türkiye bekliyor. Zaman, zaman sosyal medya başta olsun ısıtılarak Türkiye gündemine getirilen bu konuya muhalefette zaman zaman gündeme getiriyor ancak sonuca gidemiyor hep Fransız kalıyor.

SANKİ SAHTE HAVASI ESTİRİLİYOR
Türkiye Cumhurbaşkanlığı makamında oturan kişinin üniversite diploması olmadan mı bu makama getirilmiştir. Öyle ise ortada büyük bir skandal vardır. Aksi ise kimin hakkı var bir Cumhurbaşkanı hakkında böyle ithamda bulunmaya. Yani büyük bir çelişki silsilesi ile Türkiye’nin gündeminde hep bu üniversite diploması da var.
İlginçliklerin en büyüğü de bu kadar yıldır, bu tartışma devam ederken, Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu okuldan hiç mi bir Allah’ın kulu çıkıp da “ben de onun okul arkadaşıyım şu yıllarda birlikte okuduk” demez? Aynı sıralarda çekilmiş bir fotoğraf ya da bir televizyon kanalında röportaj vermez. Geçenlerde Kasımpaşa’daki bir bakkal arkadaşı çıkıp bir televizyon kanalında anılarını anlattı.

PEKİ, BİR OKUL ARKADAŞI DA MI YOK
Recep Tayyip Erdoğan’ın tüp çalmak isteyen hırsızı nasıl kovaladığını onun sayesinde öğrendik. Üniversite arkadaşlarının da en azından bulunup, üniversite anılarını anlatırsalar, bu diploma hikâyesi de bir sonuca bağlanır.
Bu arada rahmetli Bülent Ecevit’e de yazık oldu. Bu makama en uygun siyasetçilerden biri olan Bülent Ecevit, Robert Koleji mezunu olduğu için lise dengi sayıldığı gerekçesiyle bu makama getirilmemişti. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek lazım.

Yasalar herkes için eşit olması lazım. O zaman Anayasa’yı da çiğnememiş oluruz.Üniversitenin öğrenci işleri arşivinin açılması ve Erdoğan’ın sınıf arkadaşlarının isimlerinin açıklanması Rektör Beyin Anayasal görevidir.

x