İstanbul, Ankara, İzmir gibi çeşitli illerden 12 kulüp ve 150 sporcunun katıldığı eskrim turnuvasında, genç sporcular dereceye girebilmek için ter döktü.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen “Kaymakamlık Eskrim Turnuvası” sona erdi.
Kaymakamlık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen turnuvaya, aralarında İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Isparta’nın da olduğu çeşitli illerden 12 kulüp ve 150 sporcu katıldı.
Kapalı spor salonunda 10 hakemin görev yaptığı ve süper minikler, minikler, yıldızlar ve büyükler kılıç kategorilerinde düzenlenen turnuva, iki gün sürdü. İlk günü süper minikler ve minikler bayan ve erkek sporcular dereceye girmek için ter dökerken, turnuvanın son gününde ise yıldızlar ve büyükler bayan ve erkek kategorilerinde sporcular dereceye girmek için mücadele etti.
Zaman zaman seyircilerin sporculara tezahürat yaparak moral verdiği karşılaşmaların sonucunda Süper Minikler erkeklerde birinci Bursa’dan Efe Dinç, ikinci Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü’nden Selim Akpınar, üçüncü 1402 Gençlik ve Spor Kulübü’nden Çağrı Güngör ve kızlarda birinci Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Alara Çerman, ikinci Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Durunaz Tütün, üçüncü Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Duru Gürcan oldu.
Minikler erkeklerde birinciliği Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü’nden Furkan Kalender, ikinciliği Uludağ Üniversitesi Spor Kulübü’nden Enes Arslan, üçüncülüğü Uludağ Üniversitesi Spor Kulübü’nden Yağız Köşkdere ve kızlarda birinciliği Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Tanrısınıbilir, ikinciliği Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Aysu Zeynep Çelebi ve üçüncülüğü Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden Alara Cermen elde etti. İkinci gün yapılan turnuvanın Yıldızlar erkeklerde birinci Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Yağan Soykan, ikinci Ankara Eskrim Spor Kulübü’nden İ. Ahmet Acar, üçüncü Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübün’den Erdem Akpınar ve kızlarda birinci Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübün’den Sultan Bürücü, ikinci Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Defne Tanrısınıbilir, üçüncü Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü’den İlayda Yurtal oldu. Büyükler erkeklerde birinciliği Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hakan Yıldırım, ikinciliği Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü’nden Murat Tokgül, üçüncülüğü İzmir Eskrim Spor Kulübü’nden Eğe Eğeli ve kızlarda birinciliği Vişnelik Tenis Eskrim Spor Kulübü’nden Derya Demiray, aynı spor kulübünden ikinciliği Doğa Acar ile üçüncülüğü Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübün’den Sultan Bürücü kazandı. (AA)